2024. április 30., kedd

Potyogtak a gólok Požarevacon

A TSC Magyarkanizsa lányai megszerezték az idény első győzelmét – Csókán teljes az összeomlás – A Csantavér harmadik győzelme zsinórban

NŐI SZUPERLIGA

Požarevac: Požarevac–TSC Magyarkanizsa 0:15 (0:7)

Városi stadion, 30 néző, vezette: Polic (Belgrád). Góllövők: Đokić a 9., a 26., a 31., a 35., a 60., a 63., a 90., Trbojević a 15., a 39., a 79., Petrović az 56., a 85., Knežević a 10., Jelača a 72., Ivošević a 82. percben.
Požarevac: Obradović, Živković, Stević, Jovanović, Arsenijević, Petković, Životić, Dragutinović, Đalović, Radivojević, Ilić.
TSC: Đapić, Balázs, Božić (Drobnjak), Marjanović, Belovan (Jelača), Szilusi (Petrović), Jovanović (Ivošević), Körmöczi (Radosavljević), Đokić, Trbojević, Knežević.

A női Szuperliga 4. fordulójában a magyarkanizsai klub játékosai klubtörténelmet írtak, Körmöcziék ugyanis Požarevacon a klub fennállása óta a legnagyobb arányú idegenbeli sikert aratták. A bajnokságot három vereséggel kezdő Tisza-partiak egy szöglet után szerezték meg a vezetést, majd a következő percben Knežević váltotta gólra Trbojević remek átadását. A TSC-s lányok ezt követően az első félidő végéig még ötször bevették Obradović kapuját, majd a folytatásban sem álltak le, és a végén tizenöt gólos győzelmet arattak a cserejátékosok nélkül felálló hazaiakkal szemben. A požarevaci találkozó legjobbja az U19-es válogatott Đokić Staša volt, aki hétszer is feliratkozott a góllövők közé.

A 4. forduló: Crvena zvezda–Mašinac 4:1, Sloga–Vojvodina 0:0, Spartacus–Zvezda B 6:0, Požarevac–TSC 0:15.

0

A következő fordulóban (október 3.): TSC–C. zvezda, Zvezda B–Požarevac, Vojvodina–Spartacus, Mašinac–Sloga.

TISZA MENTI LIGA

Csóka: Csóka–Jedinstvo (K) 0:9 (0:7)

Csókai pálya, 30 néző, vezette: Ateljević (Martonos). Góllövők: T. Dabevski a 8., a 32., a 34. és a 45., Sarapa a 14., Božanin a 15., R. Dabevski a 30., Rankov a 63. és Ugri a 78. percben. Piros lap: Mendergiš (Csóka).
Csóka: Militarov, Brdarić, Sass, Kostić, Rúzsa, Popov, Barbat, Antanasović, Stajić, Mendergiš, Čeleketić.
Jedinstvo (SK): Panić (Szecsei), Ilić (Rankov), Brzak, Kobleher V., A. Božanin (P. Božanin), T. Dabevski, P. Kalmár, Majer (Jovanov), R. Dabevski (Ugri), Zivlak, Sarapa.

A keresztúriaknak nem volt nehéz dolguk a gyenge Csóka ellen, amely ismét alig tudta összeállítani a csapatát. A gólgyártást Toma Dabevski kezdte meg a 8. percben, akinek jóvoltából a mérkőzés során összesen négyszer rezdült meg Militarov hálója. Csak az volt a kérdés, hogy a felszabadultan játszó vendégek hány góllal zárják a találkozót. Ezzel a győzelemmel a jobb gólkülönbsége révén a Jedinstvo átvette a tabella első helyét a magyarkanizsai Potisjétől.

Magyarkanizsa: Potisje–Tisza 3:0 (0:0)

Népkerti pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Tandari az 55., a 67., Buza a 89. percben (11-esből).
Potisje: Apró K., Bagi, Bohata (Ivšić), Velez, Fodor I., Dobó (Nagy O.), Buza, Csanyiga (Horvát), Szecsei, Szalma (Domonkos G.), Tandari (Kurfis).
Tisza: Radić, Bús, Jakšić, Süli, Đukić, Radanov (Magarašev), Jenei, Zombori, Apró V. (Fodor D.), Kocsis, Matijević.

Az első félidőben a hazai csapat játszott fölényben, de nem sikerült gólt szerezniük. A második félidőben a hazaiak fokozták a támadásaikat, és Tandari révén megszerezték a vezetést, aki remek kapáslövéssel bombázott a jobb felső sarokba. A második gólt is Tandari szerezte, aki ezúttal szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba. A hajrában a végeredményt egy kezezés után Buza állította be tizenegyesből.

Majdány: Tromeđa–Jedinstvo (M) 1:2 (1:0)

Tromeđa-pálya, 30 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Hatalák a 30., illetve Prekpalaj a 47. és Lakatos a 90. percben.
Tromeđa: Bicók, D. Pap, Horváth, Nagy, Domonkos K., Hatalák, Dašić (Muhi), Domonkos L., (Hagymás), Palatinus, Horvát Kátai (Madaras), Ágoston (Mihók Kucora).
Jedinstvo (M): Makra, Radu, Saduši, Nagy, Ateljević, Ajtai, Dimović, Lakatos, Kolompár (Pernyés), Prekpalaj, Jablonski.

Egy sportszerű találkozón először a Tromeđa ragadta magához a vezetést, amikor Hatalák bedobásába beleért egy láb, a labda pedig Makra István kapujában landolt. A második játékrészben már megmutatkozott a martonosiak erőfölénye, hiszen először a 47. percben Prekpaljaj egyenlített, a lefújás előtt pedig Lakatos a győzelmüket is bebiztosította.

Orom: Šampion–Jadran 0:1 (0:1)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Zrim (Törökkanizsa). Góllövő: Stojanović a 28. percben.
Šampion: Vidaković Hadnagy, Misini S., Drobnjak, Stojičić Sa., Tovilović, Lobozár (Süli), Virág (Csanádi), Stojičić Sl., Joó, Jurić (Peić Gavran), Bíró.
Jadran: Josipović, Jovanov M., Oluški, Teleki, Stojanović, Jovanov D., Popović, Stanić, Juhász, Pavlov, Knežević.

A találkozó elején mindkét csapat távoli lövésekkel próbálkozott, majd az első félidő derekán a vendégek egy védelmi hiba után megszerezték a vezetést: a lábbal tisztázni igyekvő hazai kapus ugyanis rosszul találta el a labdát, amely így majdnem az üres kapuba perdült. Az oromiaknak ekkor még szerencséjük volt, az ezt követő szögletnél viszont már nem, az előrehúzódó Stojanović ugyanis védhetetlenül a jobb felső sarokba fejelt. A hátralévő bő egy órában a hazaiak próbálkoztak ugyan az egyenlítéssel, a zöld mezesek támadásaiban azonban nem volt kellő átütő erő, így a szanádiak viszonylag könnyen megőrizték az előnyüket.

A 4. forduló: Tromeđa–Jedinstvo (M) 1:2, Hajduk–Graničar 7:0, Horgos–Slavija 1:1, Csóka–Jedinstvo (K) 0:9, Šampion–Jadran 0:1, Potisje–Tisza 3:0.

0

A következő forduló (október 3.): Tisza–Tromeđa, Jadran–Potisje, Jedinstvo (K)–Šampion, Slavija–Csóka, Graničar–Horgos, Jedinstvo (M)–Hajduk.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Udarnik 2:1 (1:1)

Hajdújárási sportközpont, vezette: Vrana (Palics). Gólszerzők: Pozsár a 42., Bobić a 69., illetve Sovilj a 18. percben.
Vinogradar: Vojnić, Herceg (Rafai), Vorgić (Vujačić), Miković, Bobić, Kis (Sárkány), D. Kuktin, Szalma, Pozsár (Faragó), B. Kuktin, Pataki.
Udarnik: Bursać, Tokodi, Đorđević, Stanić, Lukić, Petričević (Torbica), Katić, Kozoš, Nikšić, Sovilj, Žarković (Zmijanjac).

A forduló rangadója küzdelmes, fordulatos mérkőzést hozott, amelyen a helyzeteit hatékonyabban kihasználó hajdújárási csapat szerezte meg a három pontot. A mérkőzés elején a vendégek játszottak mezőnyfölényben, és a 18. percben Sovilj a hosszú sarokba gurított. A gólt követően rendezte sorait a Vinogradar, és előbb Pozsár csúsztatása a felső kapufán csattant, majd a 42. percben Bojan Kuktin tálalt kiváló ütemben Pozsár elé, aki kicselezte a kapust és kiegyenlítette az állást. A második félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, gólt azonban a hazaiak szereztek, amikor a 69. percben egy jobb oldali szöglet után az előrehúzódó Bobić fejese a visnyeváci kapu rövid felső sarkában kötött ki. Hét közben a községi kupa elődöntőjében a Vinogradar 4:1-es győzelmet aratott a Palics felett, így a zöld-fehérek készülhetnek a bajmoki Radnički elleni kupadöntőre, amelyet október 6-án a szabadkai városi stadionban rendeznek.

Csantavér: Csantavér–Hajduk 2:1(0:0)

Csantavéri sportközpont, 100 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Góllövők: Udvardi V., a 48., illetve Radišić (öngól) az 50., Lukić a 80. percben.
Csantavér: Pesti, László, Kelemen (Mácsai), Szabó, Patócs (Földi L.), Triznya (Földi F.), Bugarinović, Udvardi V. (Vituska), Jurcsek, Bózsity (Udvardi Ć.), Kozma.
Hajduk: Toldi, Radišić (Čančar), Novák, Majković, Kovačević, Lukić, Szerencsés, Katić, Đukanović (Golubović), Čukvas, Bakurek.

A két szomszédos falu csapatainak összecsapásán jobbára a hazaiak támadtak, a vendégek a védekezésre törekedtek, és nem is sokszor jutottak el a csantavéri kapuig. Több kihagyott hazai helyzet után így is majdnem a vendégek szerezték meg a vezetést, Katić távolról próbálta átívelni a labdát a kint álló Pestin, de kicsivel a kapu mellé ment. A második félidő elején gyorsan szereztek a hazaiak gólt: előbb Patócs jobb oldalon lefutotta védőit, középre rúgta a labdát, Toldi kivetődve beleért még a labdába, de a labda Udvardi elé pattant, aki a hálóba rúgta. Pár perccel később Mácsai bal oldali beadását Radišić a saját kapujába fejelte. A mérkőzés vége felé Lukić mintegy 30 méterről kilőtte a bal felső sarkot, amivel ismét izgalmassá tette a mecset, de egyenlítési esélyük már nem volt. A hazaiak ugyanakkor több nagy helyzetet is kihagytak, a legnagyobb az volt, amikor két hazai játékos ment a vendégek kapujára, Földi Vituskának akart passzolni, de Toldi bravúrosan beleért, így megmentette csapatát a nagyobb arányú vereségtől. Ez volt a csantavériek harmadik győzelme zsinórban.

Az 5. forduló: Csantavér–Hajduk 2:1, Elektrovojvodina–Mala Bosna 5:1, Žednik–Palics 1:4, Graničar–Bikovo 1:3, Solid–Lokomotiva 1:2, Vinogradar–Višnjevac 2:1.