A Szerb Labdarúgószövetség mai közleménye szerint Veljko Paunović vezeti majd a válogatottat a 2026-os világbajnoki selejtező találkozóin. A gárdának még mindig van esélye a kijutásra, ezért Paunović stábjával együtt elfogadta, hogy atveszi a nemzeti csapat irányítását az Anglia és Lettország elleni mérkőzéseken.
A szerb szakági szövetség főtitkára, Branko Radujko elmondta, hogy Paunović gondolkodás nélkül fogadta el a felkérést, mert szeretne segíteni a válogatottnak. „Veljko Paunović az első perctől világossá tette, hogy számára a válogatott érdeke az első. Nem a szerződés vagy a pénz volt a fontos, hanem az, hogy azonnal a szövetség rendelkezésére álljon, és átvegye a csapatot ebben a kritikus időszakban. Azt mondta, minden energiáját az Anglia és Lettország elleni meccsekre akarja összpontosítani, és harcolni fog, amíg csak egy apró esély is van a sikerre. Bízunk benne, hogy a jelenléte felrázza a játékosokat és javítja a hangulatot a csapatban, hogy megpróbáljuk a helyzetet a javunkra fordítani. Nem adjuk fel, amíg csak egyetlen százalék esélyünk is van. A két meccs eredménye nem befolyásolja Paunović jövőjét. A hosszabb távú megállapodásról a találkozók után fogunk tárgyalni, függetlenül azok kimenetelétől” – nyilatkozta Radujko.
Szerbia jelenleg 10 ponttal a harmadik helyet foglalja el a K jelű kvalifikációs csoportban. A válogatott november 13-án Londonban lép pályára a már biztos kijutó Anglia ellen, majd november 16-án Leskovacon játssza utolsó mérkőzését Lettország ellen.
Veljko Paunović neve ismerősen csenghet a szurkolóknak, pontosan tíz évvel ezelőtt ő vezette világbajnoki címig az U20-as válogatottat.



