Két kiemelt figyelmet érdemlő rangadót játszanak a hétvégén az európai topligákban, s mindkét derbi a kultikus városi rangadók sorába tartozik.
Angliában a bajnoki tabella első két helyét elfoglaló manchesteri alakulatok lépnek pályára a listavezető, bajnoki címvárományos City otthonában. Pep Guardiola mester a hétközi BL-negyeddöntőn váratlanul súlyos pofonba (3:0) szaladt Liverpoolban, ezért nyilván hathatós kárpótlást kíván adni a szurkolóknak a Vörös Ördögök elleni meccsen. A Premier League-ben 7 forduló maradt hátra, a Városiak pedig 16 pontos előnyt élveztek Mourinhóék előtt, vagyis a titulus megszerzése már puszta formalitás.
Spanyolországban akár a bajnoki dobogó ezüstjéről dönthet a Real és az Atlético madridi mérkőzése a Bernabéuban. Zinédine Zidane és Diego Simeone legénysége egyaránt magabiztos európai sikerrel hangolt az El Madrileñóra, s a vasárnap délutáni találkozónak elsősorban presztízsszerepe lehet, hiszen a gárdák már lemondhattak a bajnoki trófeáról.
SZOMBAT
11.50, Arena Sport 1: Melbourne City–CC Mariners
13.00, Sport2: Alavés–Getafe
13.00, Sportklub 4: Dinamo Kijev–Zorija
13.30, Spíler1 TV, Sportklub 2: Everton–Liverpool
13.30, Sportklub 5: Norwich–Aston Villa
14.00, Arena Sport 1: Mladost–Rudar
14.15, M4: Ferencváros–Mezőkövesd
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Benevento–Juventus
15.00, Arena Sport 5: Sparta Praha–Dukla Praha
15.00, Arena Sport 3: Parma–Frosinone
15.15, Eurosport 2: Augsburg–Bayern
15.30, Spíler1 TV: Stoke–Tottenham
16.00, Sportklub 2: Bournemouth–Crystal Palace
16.15, Sport2: Celta Vigo–Sevilla
17.00, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Monaco–Nantes
17.00, Arena Sport 3: Rudeš–Osijek
17.55, Digi Sport 3: SPAL–Atalanta
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Roma–Fiorentina
18.00, Sportklub 5: Beşiktaş–Goztepe
18.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Manchester City–Manchester United
18.30, Sport2, Sportklub: Betis–Eibar
18.30, Eurosport 2: Hamburg–Schalke
19.00, Arena Sport 3: Hajduk–Lokomotiva
19.15, M4: Videoton–Újpest
19.45, Sportklub 4: Alkmaar–PSV
20.00, Arena Sport 1: Bordeaux–Lille
20.00, Arena Sport 2: Toulouse–Dijon
20.00, Sportklub 5: Albacete–Rayo Vallecano
20.30, Arena Sport 5: Genk–Standard Liège
20.45, Sport1, Sportklub 1: Barcelona–Leganés
20.45, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Sampdoria–Genoa
21.30, Sportklub 6: Setúbal–Benfica
23.00, Eurosport 2: Atlanta–Los Angeles FC
VASÁRNAP
1.00, Arena Sport 3: Boca Juniors–Defensa y Justicia
8.00, Sportklub 1: Kashiwa–Hiroshima
11.00, Arena Sport 2: Sydney–Adelaide Utd.
12.00, Sport1, Sportklub 1: Levante–Las Palmas
12.30, Digi Sport 1, Arena Sport 3: Torino–Inter
13.15, Sportklub 4: Drava–Ilirija
13.30, Arena Sport 2: Hamilton–Celtic
13.35, Sportklub 2: Guangzhou Evergrande–Shandong
14.30, Sportklub 5: Twente–Feyenoord
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Napoli–Chievo
15.00, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Crotone–Bologna
15.00, Arena Sport 5: Verona–Cagliari
15.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Nice–Rennes
15.00, Sportklub 3: Djurgardens–Trelleborgs
15.15, Spíler1 TV, Sportklub 1: Arsenal–Southampton
15.15, Eurosport 2: Dortmund–Stuttgart
15.30, Sportklub 4: Lokomotiv (M)–Rosztov
16.15, Sport1, Sportklub 2: Real Madrid–Atlético Madrid
16.45, Sportklub 5: Ajax–Heracles
17.00, Spíler1 TV: Chelsea–West Ham
17.00, Digi Sport 2, Arena Sport 1: Metz–Lyon
17.00, Arena Sport 3: Slaven–Rijeka
18.00, Eurosport 2: Frankfurt–Hoffenheim
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Udinese–Lazio
18.00, Digi Sport 3, Arena Sport 5: Gent–Brugge
18.00, Sportklub 4: Fenerbahçe–Osmanli
18.30, Sportklub 5: Real Sociedad–Girona
19.00, Arena Sport 3: Istra–Dinamo
19.15, M4: Szolnok–Kisvárda
20.00, Sportklub 4: Tenerife–Sevilla B
20.45, Sport1, Sportklub 1: Valencia–Espanyol
20.45, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Milan–Sassuolo
21.00, Digi Sport 2, Arena Sport 3: Marseille–Montpellier
21.00, Arena Sport 1: Palmeiras–Corinthians
21.15, Sportklub 3: Sporting–Ferreira
22.45, Arena Sport 4: Talleres–Independiente