2024. április 27., szombat

Playoffra élesedik a Joker-üzemmód?

Három győztes Denver-meccsen ugyanennyi brutális tripla duplánál tart Nikola Jokić az All Star-hétvége után újrainduló NBA-alapszakaszban. A Washington ellen 21-19-15, Portlandben 29-15-14 volt a mérlege, így utazott el a zombori Oaklandbe, ahol a dicsőbb napokat látott Golden State parkettjén a védőgéniusz Draymond Green vezényelte defenzíva is tehetetlen maradt.

A Joker hatékony mezőnymutatóval (13/24) 32 pontot és 16-16 lepattanót, illetve asszisztot pakolt fel a kijelzőre, „hátul” pedig 4 labdaszerzéssel és 1 blokkal tette teljessé a zseniális partit. A Nuggets a sikerrel megerősítette helyét a nyugati főcsoport szűk élmezőnyében, és mivel a Minnesota–Oklahoma–Denver–Clippers négyese mögött viszonylag nagy lemaradással következnek a többiek, a playoff első körében már nagy valószínűséggel biztosnak tekinthető a pályaelőny.

Győztes meccsen volt jó napjuk más szerbeknek is. Bogdan Bogdanović 3/5-tel triplázva 17-ig számlált az Atlanta Orlando elleni diadalán, Vasilije Micić 11 pontja mellé 7 asszisztot osztott ki a Charlotte portlandi sikerén, amely a teljes szezon legpontszegényebb találkozója lett.

NBA, alapszakasz: Philadelphia–Milwaukee 98:119, Phoenix–LA Lakers 123:113, Indiana–Dallas 133:111, Washington–Cleveland 105:114, Atlanta–Orlando 109:92, Golden State–Denver 103:119, Houston–Oklahoma 110:123, New Orleans–Chicago 106:114, Utah–San Antonio 128:109, Portland–Charlotte 80:93, LA Clippers–Sacramento 107:123.

A magyarok a második félidőben már nem tudták megállítani az olaszok második csapatát (Fotó: MTI)

FÉRFI EB-SELEJTEZŐ

A BORZALMAS HULLÁMVÖLGY
Egy félidőn át meccsben volt a favorit olaszokkal szemben Magyarország, ám végül súlyos vereségbe szaladt bele Szombathelyen Gašper Okorn együttese a jövő évi férfi Európa-bajnokság selejtezőjének második fordulójában. A magyarok erőn felül teljesítve minimális előnnyel váltottak térfelet (37:36), ám a harmadik negyed egésze egyetlen hullámvölgy volt, amely során csak hébe-hóba tudtak betalálni a fiúk, miközben a védelmük lyukacsossá vált. A 28:9 arányban elbukott játékrész megpecsételte a találkozót (64:46 az olaszoknak), ráadásul a zakó sokkal súlyosabb is lehetett volna, hiszen a vendégek lendülete még eltartott egy jó darabig, és 14:0-val kezdték a zárónegyedet (78:46), innen sikerült valamicskét kozmetikázni a házigazdának.

Eredmények, 2. forduló, B csoport: Magyarország–Olaszország 62:83, Törökország–Izland 76:75. A sorrend: Olaszország 4, Törökország és Izland 3, Magyarország 2 pont.

Nyitókép: Néhány támadásban Kevon Looney próbálta centerposzton megfogni Jokićot… (Fotó: Beta/AP)