2024. május 9., csütörtök

Egy sima, egy fordított

Kialakult az NBA szezonközi tornájának nagydöntős párosítása, a főcsoportok fináléit már nem az előkelőbben rangsorolt gárdák otthonában, hanem Las Vegasban rendezték meg. Elsőként a 2021-es bajnok Milwaukee és az Indiana lépett parkettre, és a pártatlan nézők nem panaszkodhattak, utolsó percig izgalmas csatán dőlt el a keleti finalista szerepe.

A kiváló irányítója, Tyrese Haliburton (27-7-15) által vezetett Pacers ugyan kiengedte korai, két számjegyű előnyét Giannis Antetokounmpo (37) csapatával szemben, a hajrában azonban a Bucks már nem maradt precíz és fegyelmezett, így borult a papírforma. Haliburtonák ellenfele a Lakers lesz, amely valósággal legázolta a New Orleanst, vagyis a december végén 39. évét betöltő LeBron James ismét beírhatja magát az NBA történetébe, ha a Los Angeles-i gárdával elhódítja az első alkalommal megrendezett torna serlegét.

A Pelicans egyébként egyetlen negyeden át mutatott számottevő ellenállást (29:30), utána viszont a Taviak fokozatosan meglógtak (a nagyszünetben 67:54), a tarolást pedig a 43:17-re lehozott harmadik 12 perces játékrész tette teljessé. Az Indiana–Lakers finálét közép-európai idő szerint szombatról vasárnapra virradó éjszaka rendezik.

Újabb győzelmet zsebelt be az Euroligában a Partizan, amely a „dupla” héten kettőt nyert, kedden a Monacót, csütörtök este pedig a Milanót gyűrte le. Željko Obradović fiai a harmadik negyedben 15 pontos lemaradásban (45:60) is voltak, majd 12:0-s futással zárták ezt a periódust (49:62-ről 61:62), az utolsó tíz percben pedig kitartott kőkeményre zárt védelmük (21:7), így már viszonylag nyugodt végjáték után ünnepeltek. A legeredményesebb Kevin Punter 19-ig számlált, a csapat pedig 7/6-ra javította győzelmi mérlegét, amivel odaért a középmezőny felsőbb részébe.

NBA, szezonközi torna, döntő, kelet: Milwaukee–Indiana 119:128. Nyugat: LA Lakers–New Orleans 133:89. Euroliga, 13. forduló: Alba–Efes 89:97, Panathinaikosz–Real Madrid 78:90, Partizan–Monaco 82:69. Az élcsoport: Real Madrid 24, Barcelona (–1) 18, Bologna (–1) 16 pont stb. ABA-liga, 11. forduló: Cibona–Split 81:73. Az élcsoport: Crvena zvezda 19, Igokea 18, Partizan, Budućnost és Cedevita Olimpija 17 pont stb.

Nyitókép: A Király 22 játékperc alatt 30 pontot szórt (Fotó: Beta/AP)