2024. április 30., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Tíz gól a Rad hálójában

A női labdarúgó Szuperliga 6. fordulójában a Spartacus valóságos gólparádét rendezve 10:0-ra nyert Belgrádban a Rad ellen. A Kék Galambok soraiból Nascimento hat alkalommal volt eredményes, Golubović, Filipović, Radojičić és Baka egyszer-egyszer talált be. A többi eredmény: Sloga Radnički–Vojvodina 0:4, Napredak–Crvena zvezda 0:2, Požarevac–Mašinac 3:3. A 18 pontos Spartacus vezeti a ligát, második a Crvena zvezda 13 ponttal.

Megkezdődött a bajnokság az I. női kosárlabdaligában. A nyáron nyolc játékosa nélkül maradt Spartacus bravúros, 76:74-es győzelmet aratott Kragujevacon a Šumadija csarnokában. A szabadkai együttes legeredményesebb játékosa Zlajić volt 25 ponttal. A többi eredmény: Student–Versec 141:20, Kraljevo–Radivoj Korać 71:72, Vrbas–Partizan 44:69, Bor–Crvena zvezda 56:82, Beočin–Šabac 61:74.

Bácson tartották meg az országos súlyemelő-bajnokságot a 20 és 23 éven aluliak számára. Az Árokszállási Ervin, Bellér Roland, Haskó Viktor, Kajdocsi Tamás alkotta Spartacus 1064 ponttal a második helyen végzett a 20 éven aluliak mezőnyében. Az országos bajnoki címet az 1138 pontos bácsi Hercules szerezte meg, harmadik a zombori Radnički 823 ponttal. Egyéniben a Spartacus csapatából Árokszállási Ervin (85 kg, 95+125, 220 kg), Bellér Roland (94 kg, 88+110, 198 kg) és Kajdocsi Tamás (+105 kg, 150+180, 330 kg) aranyérmet nyert, Haskó Viktor (105 kg, 90+120, 210 kg) második lett, Hodor Patrik (56 kg, 43+60, 103 kg), Apró Dániel (62 kg, 58+70, 128 kg) és Stevan Prčić (77 kg, 63+75, 138 kg) a harmadik helyen végzett. Pásztor Filip (62 kg, 43+45, 88 kg) és Sinkovics Erik (77 kg, 60+70, 130 kg) a 4. helyet szerezte meg. Kajdocsi Tamás egyébként készül a junior- és 23 éven aluli kategóriájú Európa-bajnokságra, melyet október 15. és 21. között Albániában rendeznek meg.

Négy érmet nyertek a Spartacus cselgáncsozói Belgrádban a 34. Milić Rašović Migo-emléktornán. Milan Bogić a veteránok 90 kg-os kategóriájában aranyérmet szerzett, bronzot Aleksandar Savić (idősebb pionírok, +73 kg), Lausz Teodóra (serdülők, 48 kg) és Dušan Vukas (serdülők, 55 kg) érdemelt ki. Mihailo Milošev és Veljko Jegdić (serdülők, 60 kg) lecsúsztak a dobogóról, mindketten az 5. helyen zárták a tornát. A Spartacus cselgáncsozói a hétvégén Belcsényben vendégszerepelnek.