2024. április 27., szombat

Pokolból a mennybe!

Igencsak csodálkozhattak azok a Manchester United-szurkolók, akik késve érkeztek kedvenceik Nottingham elleni hazai találkozójára, ugyanis a vendégek szűk négy perc alatt Taiwo Awoniyi és Willy Boly találataival kétgólos előnyre tettek szert. Negyed óra kellett ahhoz, hogy a vörös ördögök észhez térjenek, ekkor egy kapu előtti kavarodás során Christian Eriksen szépített. Közvetlenül a szünet előtt Casemiro egyenlíthetett volna, ám csúnyán elszórakozta a kiváló gólszerzési lehetőséget. A második félidőben csak összejött a brazilnak a hőn áhított találat, majd Joe Worrall, a Nottingham játékosának felesleges szabálytalankodása és kiállítása hozott újabb fordulatot a találkozóba. Nem sokkal később a Bruno Fernandes által értékesített büntetővel már a manchesterieknél volt az előny. Az eredmény a későbbiekben már nem változott, így a hazai csapat ha szenvedve is, de három értékes ponthoz jutott. Rémálomszerűen kezdődött az Arsenal számára is a Fulham elleni találkozó, ugyanis az ágyúsok védelmük fegyelmezetlensége miatt már az első percben hátrányba kerültek. Andreas Pereira találatára a nagy londoni nyomás ellenére sokáig nem érkezett válasz, ám a második félidő közepén az Arsenal két perc alatt megfordította a találkozót. Előbb Bukayo Saka értékesített egy büntetőt, majd gólpasszt adott Eddie Nketiahnak. A Fulham gondjait tetézni látszott Calvin Bassey kiállítása is, ám ennek ellenére emberhátrányban is összejött az egyenlítés, egy szögletet követően Joao Palhinha pontot mentett csapatának.
Angol bajnokság 3. forduló: Chelsea–Luton 3:0, Bournemouth–Tottenham 0:2, Arsenal–Fulham 2:2, Brentford–Crystal Palace 1:1, Everton–Wolves 0:1, Manchester United–Nottingham 3:2, Brighton–West Ham 1:3, Burnley–Aston Villa 1:3, Sheffield Utd.–Manchester City 1:2. A Newcatle–Liverpool találkozó lapzárta után ért véget.
20. Everton 3 0 0 3 0:6 0
A következő forduló (szeptember 1-jén, 2-án és 3-án): Luton–West Ham, Sheffield Utd.–Everton, Brentford–Bournemouth, Burnley–Tottenham, Chelsea–Nottingham, Manchester City–Fulham, Brighton–Newcastle, Crystal Palace–Wolves, Liverpool–Aston Villa, Arsenal–Manchester United.

Taiwo Awoniyi (középen) hamar mattolta a United kapusát (Fotó: Beta/AP)

Pánik Sevillában!

Finoman szólva sem kezdődött jól az új idény a Sevilla számára. A Manchester City elleni Európai Szuperkupa vereséget még talán a szurkolók megbocsátották volna, ám arra kevesen számítottak, hogy a csapat három fordulót követően a pont nélkül a bajnokság utolsó helyén áll majd. Az andalúz csapat ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget a Gironától. Az első negyedóra végén a vendégek Yangel Herera találatával kerültek előnybe. A Sevilla ugyan a félidő végén még Nemanja Gudeljnek köszönhetően egyenlíteni tudott, ám a második félidőben a vendégek Alex Garcia parádés gólját követően másodszor is megszerezték a vezetést, és erre már a hazai csapatnak nem volt válasza. A Granada–Mallorca találkozón a Ferencváros korábbi játékosa, Myrto Uzuni került főszerepbe, aki a második félidő közepén egy büntetőt értékesítve megszerezte csapata harmadik találatát, ami döntőnek bizonyult a győzelem kiharcolásában. Szokatlan időpontban péntek este lépett pályára a Real Madrid. A Celta Vigo otthonában már az első percekben hátrányba kerülhetett volna a királyi gárda, ám Jörgen Strand Larsen gólját kapustámadás miatt visszavonták. Nem sokkal később combhajlító izmának sérülése miatt le kellett cserélni Vinicius Júniort. Sokáig nem talált fogást a madridi csapat a jól védekező házigazdám, ám a 67. percben Rodrygo büntetőt harcolt ki, amelyet azonban a Celta kapusa hárítani tudott. Már úgy tűnt, elkönyvelheti első idénybeli pontvesztését a Real, ám a hajrában Jude Bellingham remek fejese elegendőnek bizonyult a győzelem kivívásához.
Spanyol bajnokság 3. forduló: Las Palmas–Real Sociedad 0:0, Celta Vigo–Real Madrid 0:1, Cádiz–Almería 1:1, Granada–Mallorca 3:2, Sevilla–Girona 1:2. A Villarreal–Barcelona, a Valencia–Osasuna, és az Athletic Bilbao–Betis találkozók lapzárta után értek véget. A Getafe–Alaves és a Rayo Vallecano–Atlético Madrid mérkőzéseket ma játsszák.
20. Sevilla 3 0 0 3 5:8 0
A következő forduló (szeptember 1-jén, 2-án és 3-án): Cádiz–Villarreal, Akmería–Celta Vigo, Real Sociedad–Granada, Real Madrid–Getafe, Alaves–Valencia, Betis–Rayo Vallecano, Girona–Las Palmas, Mallorca–Athletic Bilbao, Atlético Madrid–Sevilla, Osasuna–Barcelona.

Mbappe elkezdte az idényt

Nehéz találkozóra számíthatott a címvédő, ám ebben az idényben még nyeretlen PSG, amely az előző bajnokság ezüstérmesét a Lenst fogadta. A sokáig eseménytelenül csordogáló találkozón Real Madrid korábbi játékosa, Marco Asensio törte meg a gólcsendet és a lehető legjobbkor, közvetlenül a szünet előtt juttatta vezetéshez a párizsiakat. Ezt követően a francia fővárosban az utóbbi időben sokat kritizált Kylian Mbappé került a főszerepbe. A második félidő elején és a hajrában is eredményes tudott lenni és ezzel el is döntötte a három pont sorsát. Morgan Guilavogui ugyan a bírói ráadásban szépíteni tudott, ám ez érdemben semmin sem változtatott. Könnyedén nyert a Marseille is, amely a Brestet fogadta. Chanel Mbenma és Ismaila Sarr találataira a vendégek nem tudtak válaszolni. Gólzáporos mérkőzést vívott egymással a Nantes és a Monaco. A hercegségbeliek egy óra elteltével még kétgólos hátrányban voltak, ám remek hajrájuknak köszönhetően egy pontot szereztek.
Francia bajnokság 3. forduló: Nantes–Monaco 3:3, Marseille–Brest 2:0, PSG–Lens 3:1, Rennes–Le Havre 2:2, Clermont–Metz 0:1, Montpellier–Reims 1:3, Strasbourg–Toulouse 2:0. A Lorient–Lille és a Nice–Lyon találkozók lapzárta után értek véget.
18. Clermont 3 0 0 3 2:7 0
A következő forduló (szeptember 1-jén, 2-án és 3-án): Nantes–Marseille, Brest–Rennes, Monaco–Lens, Toulouse–Clermont, Le Havre–Lorient, Lille–Montpellier, Metz–Reims, Nice–Strasbourg, Lyon–PSG.

Mbappét (balról) ezúttal nem nagyon lehetett megállítani (Fotó: Beta/AP)

Hajrában kiharcolt győzelmek

Igencsak ráijesztett az újonc Heidenheim a Hoffenheimre, Jan-Niklas Beste és Marvin Mieringer találataival ugyanis szűk egy órányi játékot követően már kétgólos előnyben volt, ám a Hoffenheim Maximilian Beier szép és Pavel Kaderáek szerencsés góljaival három perc alatt kiegyenlített, majd Andrej Kramarić 90. percben értékesített büntetőjével megfordította a mérkőzést. Nem igazán tudott mit kezdeni a Freiburg hazai pályán a Werder Breemennel. Sallai Roland nem fogott ki jó napot, a 61. percben le is cserélték. Ennek azért volt jelentősége, mert a hazaiak győztes találatát a 96. (!) percben, a helyére beállt Maximilain Philipp szerezte. Nem volt ekkora szerencséje a Borussia Dortmundnak, amely a második fordulóban máris elkönyvelte első pontvesztését. A sárga-feketék a Bochum otthonában Kevin Stöger bombagólját követően már az első negyedóra végén hátrányba kerültek. Donyell Malen ugyan a második félidőben kiegyenlített, ám ennél többre nem futotta a vendégek erejéből. Ugyanakkor magabiztos győzelmet aratott a Leipzig és a jelenlegi listavezető Union Berlin is.
Német bajnokság 2. forduló: Leipzig–Stuttgart 5:1, Darmstadt–Union Berlin 1:4, Freiburg–Werder Bremen 1:0, Heidenheim–Hoffenheim 2:3, Köln–Wolfsburg 1:2, Bochum–Borussia Dortmund 1:1, Mönchengladbach–Leverkusen 0:3, Mainz–Frankfurt 1:1. A Bayern München–Augsburg találkozó lapzárta után ért véget.
18.Werder Bremen 2 0 0 2 0:5 0
A következő forduló (szeptember 1-jén, 2-án és 3-án): Borussia Dortmund–Heidenheim, Augsburg–Bochum, Hoffenheim–Wolfsburg, Leverkusen–Dramstadt, Stuttgart–Freiburg, Werder Bremen–Mainz, Mönchengladbach–Bayern München, Frankfurt–Köln, Unioon Berlin–Leipzig.

A farkasok első veresége!

Nem indult jól a Roma számára a veronai vendégszereplés. A házigazda ugyanis Ondrej Dudának köszönhetően egy kapu előtti kavarodást követően már a 4. percben vezetést szerzett. A félidő végén Cyril Ngone egy nem mindennapi sprintet követően megduplázta csapata előnyét. A szünetben cserékkel próbálta felrázni csapatát José Mourinho, aminek meg is lett az eredménye, mert Husszem Auar a második játékrész elején szépíteni tudott. A hajrára Isak Hien kiállítását követően emberelőnybe került a fővárosi csapat, de ez is kevésnek bizonyult a pontmentéshez. A Milannak viszont nem okozott gondot szombat este a Torinóval szemben kiharcolni a győzelmet. Fél óra elteltével Christian Pulišić szerezte meg a vezetést a vörös-feketéknek, ám ettől még nem roppant össze a Torino, sőt három perccel később Perr Schuursnak köszönhetően ki is egyenlített. A bekapott gól ellenére a Milan továbbra is támadásban maradt, és ez eredménnyel is párosult, hiszen még a szünet előtt Olivier Giroud büntetőjével ismételten előnybe került. A játékvezetői ráadásban pedig Théo Hernandez látványos találattal duplázta meg csapat előnyét. A folytatásban a Milan ismételten tizenegyeshez jutott, amit ugyancsak Giroud értékesített, és ezzel végleg eldöntötte a találkozót.
Olasz bajnokság 2. forduló: Frosinone–Atalanta 2:1, Monza–Empoli 2:0, Milan–Torino 4:1, Verona–Roma 2:1, A Fiorentina–Lecce, a Juventus–Bologna, a Lazio–Genoa és a Napoli–Sassuolo találkozók lapzárta után értek véget. A Salernitana–Udinese és a Cagliari–Inter mérkőzéseket ma játsszák.
20. Empoli 2 0 0 2 0:3 0

Ondrej Duda (középen) már a 4. percben megalapozta a Verona sikerét (Fotó: Beta/AP)

A következő forduló (szeptember 1-jén és 2-án és 3-án): Sassuolo–Verona, Roma–Milan, Bologna–Cagliari, Udinese–Frosinone, Atalanta–Monza, Napoli–Lazio, Inter–Fiorentina, Torino–Genoa, Empoli–Juventus, Lecce–Salernitana.

Nyitókép: Taiwo Awoniyi (középen) hamar mattolta a United kapusát (Fotó: Beta/AP)