2025. június 8., vasárnap
ZOMBOR

Lefutotta az első kört a Fogat

Pénteken Zomborban, szombaton Bácsgyulafalván (Telecskán), vasárnap pedig Csonoplyán mutatta be a műsorát a 2013-as Ötösfogat, Bezdán, Nemesmilitics, Csonoplya, Telecska és Zombor művelődési egyesületeinek közös rendezvénye. Az egyesületeket néhány éve már szinte kizárólag fiatalok képviselik, ami a korábbi esztendőkhöz képest műfaji elmozdulást is eredményezett. A fiatalok a színpadon azt mutatják be, amihez kedvük van, nem pedig azt, amit rájuk osztanak. Így az Ötösfogat jószerével szórakozást jelent számukra, ugyanakkor alkalmat nyújt az ismerkedésre, a barátkozásra és az egyesületek közötti szálak szorosabbra fűzésére.

A néptánc ugyan kimaradt az idei programból, de volt népi komédia a telecskaiak, modern tánc és humorkoktél a bezdániak, kabaréjelenet a militicsiek, táncos jelenet a Pink Floyd zenéjére a zomboriak, a Csík zenekar dalai a csonoplyaiak és a bezdániak előadásában, humoros jelenetet pedig minden együttes hozott magával.

A Fogat a hétvégén indul turnéja második körére: pénteken Bezdánban lépnek föl a műkedvelők, szombaton pedig Militicsen, a rendezvény idei házigazdájánál tartják a záróműsort.

Magyar ember Magyar Szót érdemel