2026. június 27., szombat

Tömegverekedés tört ki a grúz parlamentben, ököllel estek egymásnak a honatyák

Amikor a politikai vitakultúrát felváltja az erőszak

Verekedés tört ki a grúz parlamentben a kormányzó Grúz Álom és az ellenzéki Grúziáért párt képviselői között a tavaszi ülésszak utolsó plenáris ülésén, amelyen Irakli Kobahidze miniszterelnök ismertette éves jelentését.

Az incidens azután robbant ki, hogy az ellenzéki Giorgi Sarashidze bírálta a kormányfőt, azt állítva, hogy csupán másodlagos szerepet tölt be a hatalomban. Felszólalását követően dulakodás alakult ki két képviselő között, amely rövid időn belül tömeges verekedéssé fajult.

Az összetűzésben több kormánypárti és ellenzéki képviselő, valamint női honatyák is részt vettek. A parlament biztonsági szolgálata kivezette az ellenzéki képviselőket az ülésteremből, a közvetítést átmenetileg megszakították, az ülés pedig később folytatódott.

A grúz büntető törvénykönyv szerint egy képviselő elleni csoportos támadás 5-től 12 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: PrintScreen/X.com