Aleksandar Vučić bejelentette, hogy június 30-án, kedden elindul a Hé, ki vagy te? (Ko si bre ti?) elnevezésű internetes portál, amelyen a polgárok bejelentést tehetnek a helyi és köztársasági szintű tisztségviselők munkájában tapasztalt szabálytalanságokról.
Az államfő a portál létrehozását már májusban bejelentette. Akkor közölte, hogy a Hé, ki vagy te? elnevezésű felületen a polgárok panaszt tehetnek a helyi és köztársasági szintű tisztségviselők munkájában tapasztalt szabálytalanságok, visszaélések miatt. Elmondása szerint a kezdeményezés célja, hogy közvetlenebb kapcsolatot alakítson ki a polgárokkal, valamint hozzájáruljon a közéletben tapasztalható arrogancia és önkény visszaszorításához.
Hangsúlyozta, hogy a polgárokkal folytatott közvetlen párbeszéd sok esetben segíthet a problémák megoldásában és a kölcsönös megértés erősítésében.
Nyitókép: Pixabay



