2024. május 12., vasárnap
U16-OS EB

Hátrányból verve Izrael

Rosszul kezdett és hamar tízpontos hátrányba került Izrael ellen Szerbia a korosztályos fiú-Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, a fiúk azonban később belejöttek a ritmusba, és főleg a 22:9-re lehozott harmadik negyednek köszönhetően fordítottak, majd nyertek. A szerb csapat tegnap késő este Szkopjéban Litvániával csatázott az elődöntőbe kerülésért.

Ide tartozó hír, hogy Szerbia 89:88-as vereséget szenvedett Olaszországtól a görögországi barátságos Akropolisz-tornán. A Sasok kiválóan kezdtek, a meccs jelentős részében komoly előnnyel vezettek, egyszer 17 ponttal is. Az olaszok azonban visszakapaszkodtak, és a hajrában fordítottak, az utolsó pillanatban a szerb csapatkapitány, Bogdan Bogdanović győzelemért elengedett dobása lejött a gyűrűről.

Eredmények, U16-os Eb, nyolcaddöntő: Franciaország–Montenegró 91:50, Németország–Lengyelország 80:47, Görögország–Finnország 81:70, Olaszország–Belgium 102:72, Szlovénia–Észak-Macedónia 100:65, Szerbia–Izrael 70:64, Litvánia–Törökország 73:66, Spanyolország–Lettország 100:48. A negyeddöntőben: Olaszország–Németország, Franciaország–Görögország, Szlovénia–Spanyolország, Litvánia–Szerbia.

Nyitókép: Petar Radović 16 ponttal a szerb csapat legeredményesebb játékosa volt (Fotó: FIBA)