Novakot az eső és Rune is bosszantotta

Novak Đoković meccse a dán Holger Rune ellen a római 1000-es torna negyeddöntőjében az eső miatt többször is félbeszakadt, így csak később, a nap folyamán, vagy pedig ma dől el, hogy melyikük jut az elődöntőbe, amelyben a győztes ellenfele a norvég Casper Ruud és az argentin Francisco Cerundolo találkozójának győztese lesz. Novak tegnap gyöngébben játszott, mint előző két meccsén. Az első játszmában a fiatal dán uralta a pályát, és két breakkel nyerte a játékrészt. A másodikban egyenlővé vált a küzdelem, Novak szerzett előnyt, 5:3-nál a játszmáért adogatott, de elszalasztotta az alkalmat, majd eső miatt rendeltek el játékszünetet. Végül 6:4-re megnyerte a játszmát, s következett a harmadik játékrész…

Csak később délután derült ki, ki bírja jobban az eső okozta idegek harcát…

A negyeddöntő többi meccsén Ruud–F. Cerundolo, Medvegyev–Hanfmann és Cicipasz–Ćorić a párosítás, így már a fentikből kiderül, hogy a két magyar ajkú, Györe László és Marozsán Fábián, mindkettőjük esetében az emlékezetesen sikeres út végén a nyolcaddöntőben zárták a római szereplést. Györe breakkel kezdett Ruud ellen, de a továbbiakban mégis a norvég akarata érvényesült, Marozsán pedig a harmadik játszmában 3:3-ig állta a sarat, a végén azonban a horvát ellenfelének tapasztalata bizonyult döntő fontosságúnak.

RÓMA. – 1000-es ATP-torna, férfiak, 3. forduló: Cicipasz–Sonego 6:3, 7:6, Musetti–Tiafoe 5:7, 6:4, 6:3, nyolcaddöntő: Ruud–Györe 6:1, 6:3, Ćorić–Marozsán 3:6, 6:4, 6:3, Hanfmann–Rublyov 7:6, 4:6, 6:3, F. Cerundolo–Sinner 6:7, 6:2, 6:2, Cicipasz–Musetti 7:5, 7:5, Medvegyev–A. Zverev 6:2, 7:6, negyeddöntő: Đoković–Rune 2:6, 5:4 – félbeszakadt, nők, nyolcaddöntő: Swiatek–Vekić 6:3, 6:4, Badosa–Muchová 6:4, 6:7, 6:2, negyeddöntő: Kalinina–Haddad 6:7, 7:6, 6:3, Kudermetova–Cs. Dzseng 3:6, 6:3, 6:4.

Nyitókép: Csak később délután derült ki, ki bírja jobban az eső okozta idegek harcát…