BIRKÓZÁS

Tizenhét érem Görögországból

A hétvégén a görög Szérresz adott otthont az U15-ös és U17-es birkózók korosztályos Balkán-bajnokságának. A viadalon a házigazdák mellett Szerbia, Észak-Macedónia, Románia, Bulgária, Moldova, Horvátország, Albánia és Koszovó legtehetségesebb versenyzői méretettek meg, ezúttal a kötöttfogás és a női szakág számait bonyolították le. A szerbiai küldöttség összesen 4 arany-, 3 ezüst- és 10 bronzérmet szerzett, az U17-es fiúcsapat a harmadik helyen zárta a csapatversenyt. A válogatott színeiben több vajdasági magyar sportoló is szerepelt, közülük a legsikeresebben a zentai Pék Zalán zárta a viadalt, aki a kadétok mezőnyében utasította maga mögé a 65 kilogrammosok teljes mezőnyét. Klubtársa, Varga Roland harmadik lett az 51 kg-osok versenyében. A magyarkanizsai Potisje versenyzői a válogatott színeiben négy érmet nyertek, ami egyesületi rekord a Balkán-bajnokságok tekintetében. A fiatalabbaknál Újhelyi Balázs (57 kg) ezüst-, Habi Orsolya (54 kg) pedig bronzérmes lett, míg az idősebbeknél Újhelyi Evelin (69 kg) és Lengyel Kevin (60 kg) révén két harmadik helyet csíptek meg a magyarkanizsaiak. A felsőhegyi Herkules birkózója, Győri Iringó (73 kg) ezüstérmes lett.

Szerbia csapata Szérreszben

Az U15-ös korosztály szerbiai érmesei, arany: Ivana Gajić (50 kg). Ezüst: Újhelyi Balázs (57 kg). Bronz: Habi Orsolya (54 kg), Luka Zelić (52 kg), Daniel Aksentijević (68 kg), Marko Vasić (68 kg), Alija Arijan (75 kg). Az U17-es korosztály szerbiai érmesei, arany: Milica Sekulović (53 kg), Pék Zalán (65 kg), Dušan Stokić (80 kg). Ezüst: Győri Iringó (73 kg), Filip Tričković (110 kg). Bronz: Újhelyi Evelin (69 kg), Varga Roland (51 kg), Lengyel Kevin (60 kg), Stefan Todosijević (80 kg), Stevan Kojić (92 kg).

Nyitókép: Szerbia csapata Szérreszben