2024. április 27., szombat

Vége az orosz csúnya sorozatainak

Karen Hacsanov csaknem négy évig, 23 meccsen egyhuzamban nem nyert egyszer sem a legjobb tíz egyike ellen, a görög Sztefanosz Cicipasztól pedig zsinórban hatszor kapott ki, legutóbb az Australian Open idei elődöntőjében. E két rossz sorozatot az orosz kedden este Miamiban szakította meg. Hacsanov legutóbbi győzelme a top 10 tagjai ellen 2019-ben Montrealban volt, amikor a negyeddöntő Alexander Zverevet múlta felül. A nyolcaddöntőben a világelső Carlos Alcaraz jó játékkal lépett tovább, a rangadón pedig az olasz Jannik Sinner az orosz Andrej Rubljovot ütötte ki.

A negyeddötő párjai: Alcaraz–Fritz, Sinner–Ruusuvuori, Medvegyev–Eubanks, Hacsanov–F. Cerundolo.

Karen Hacsanov egy kínos sorozatot szakított meg (Fotó: Beta/AP)

A női elődöntőbe elsőnek a wimbledoni bajnok kazah Jelena Ribakova jutott, valamivel később kiderült, hogy mai ellenfele a négy között az amerikai Jessica Pegula lesz. A kazahnak csak az első játszma derekáig akadt gondja az olasz Martina Trevisannal, míg Pegula eléggé szoros és nem kimondottan színvonalas csatában győzte le az orosz Anasztaszia Potapovát. Mindketten ugyanis 7 kettős adogatási hibát vétettek a több mint két és fél órás küzdelemben, az orosz pedig a döntő játszmában 5:3-as vezetést és két meccslabdát hagyott ki.

MIAMI. – 1000-es mestertorna, férfiak, nyolcaddöntő: Alcaraz–Paul 6:4, 6:4, Medvegyev–Halys 6:4, 6:2, Hacsanov–Cicipasz 7:6, 6:4, Fritz–Rune 6:3, 6:4, Sinner–Rubljov 6:2, 6:4, Ruusuvuori–Van de Zandschulp 4:6, 6:4, 7:5, F. Cerundolo–Sonego 3:6, 6:3, 6:2, Eubanks–Mannarino 7:6, 7:6, nők, negyeddöntő: Ribakova–Trevisan 6:3, 6:0, Pegula–Potapova 4:6, 6:3, 7:6.
GIRONA. – Challenger, 1. forduló: Marozsán–S. M. Lopez 7:6, 2:6, 7:6.
SAN REMO. – Challenger, 1. forduló: Piros–Arnaldi 6:3, 7:6.
SAN LUIS POTOSI. – Női 125-ös, 1. forduló: Gálfi–Contreras 6:2, 6:2.
MURA SZOMBAT. – Női ITF-torna, 1. forduló: Radivojević–Zelničková 6:3, 6:3.
KOFU. – Női ITF-torna, 1. forduló: Kadzsi–Kozarov 7:6, 6:3.
MONASTIR. – Női ITF-torna, 1. forduló: Radanović–Ryser 6:4, 6:1.

Nyitókép: Karen Hacsanov egy kínos sorozatot szakított meg (Fotó: Beta/AP)