2025. május 12., hétfő

A törvényeket szigorúan be kell tartani

A rendőrségi érdekszervezet a közrend és a biztonság betartására figyelmeztet

A Rodolphe Archibald Reiss Rendőrségi Szakmai Egyesület figyelmeztetést adott ki, ebben arra hívja fel a polgárok és az újvidéki útkereszteződésekben tervezett tüntetések szervezőinek figyelmét, hogy a tevékenységeiket kizárólag a törvényeknek megfelelően hajtsák végre. Rámutattak, az Alkotmány ugyan garantálja a nyilvános gyülekezés és a véleménynyilvánítás jogát, ugyanakkor egyértelmű a korlátozásokat fogalmaz meg a közrend, a közbiztonság és az állampolgárok szabad mozgásának akadályozása esetében. A jogosulatlan közlekedési útzárlatok közvetlen jogsértést jelentenek, és súlyos következményekkel járnak mind a tüntetés résztvevőire, mind az ezeken az útvonalakon közlekedő polgárokra nézve – áll a közleményben.

A szakmai egyesület rámutat, a közrend bármilyen megsértése és a forgalom akadályozása a hatályban levő törvények szerint szankciókat von maga után, és az illetékes hatóságok minden szükséges intézkedést megtesznek a zavartalan közlekedés biztosítása és a polgárok biztonságának megőrzése érdekében – írják, arra figyelmeztetve a jogosulatlan blokádok szervezőit, hogy teljes felelősséggel tartoznak majd az általuk okozott következményekért, beleértve a szabálysértési és a büntetőeljárásokat.

A rendőrök nap mint nap részt vesznek a nyilvános összejövetelek biztonságának fenntartásában és a közrend megőrzésében, kizárólag a törvényeknek megfelelően járnak el, és nem hunyhatnak szemet a szabályok megsértésével szemben – szögezték le.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Dávid Csilla felvétele