VÍZILABDA

Ötödször bajnok a Jug

Az elődöntő mérkőzéseihez hasonlóan a Regionális Premier Liga fináléja is ötméterespárbajt követően dőlt el, a dubrovniki Jug játékosai jobban bírták az idegek csatáját, s végül két góllal legyőzték a spliti Jadran együttesét. A horvát házidöntőt a Jug kezdte jobban, a második negyedben már 5:2-re, majd a szünetet követően 7:4-re is vezetett, a Jadran viszont rendezte sorait és felzárkózott, sőt két perccel a lefújást megelőzően még a vezetést is átvette. Kakarisz egyenlített, majd 8 másodperccel a vége előtt a splitiek a győzelemért támadhattak, Dobud azonban elveszítette a labdát, így a rendes játékidő 10:10-es döntetlennel zárult. A büntetők során a Jug játékosai, Lazić, Joković, Fatović és Kakarisz nem hibáztak, ugyanakkor kapusuk, a mérkőzés hőse és a torna legjobbjának megválasztott Toni Popadić ezúttal is remekelt, kétszer is hárított, így csapata újabb ötméterespárbajt nyerve a bajnoki címet is bezsebelte. A Jug ötödször hódította el a győztesnek járó trófeát.
Regionális Premier Liga, döntő: Jadran (S)–Jug 10:10 – ötméteresekkel 12:14.

A Spartacus már biztos első

A szabadkai Spartacus újabb győzelmet aratott az I. B liga hétvégi játéknapján, így már az utolsó forduló előtt biztossá vált, hogy elsőként zárja a felsőház küzdelmeit, és készülhet a feljutásért vívott párharcra. Uroš Tešić együttese szombaton a Dorćolt múlta felül fölényesen, Ćurčin 5, Stanojević 4 gólt lőtt.

A női I. ligában a Zenta megszerezte harmadik győzelmét. Az alsóházi rangadón Tóth Lászlóék a Vračar otthonában arattak ötgólos sikert. A csapat legeredményesebbje ezúttal Tóth Ágnes volt 6 találattal, Belec Lea 5 gólt lőtt, mellettük még Horváth Jázmin iratkozott fel két sikeres kísérlettel a góllövőlistára. A Spartacus ugyanakkor alulmaradt a Partizannal szemben, így negyedik lesz a felsőház küzdelmeit követően.

I. B liga, 4. forduló, felsőház: Palilula–Košutnjak 18:24, Spartacus–Dorćol 16:9, Taurunum–TENT 9:13. Az élcsoport: Spartacus 24, TENT 18, Taurunum 13 pont. Alsóház: Singidunum–Borac 9:11, Rasina–Vračar 15:11. Az élcsoport: Singidunum 21, Rasina és Borac 15 pont.

Női I. liga, 2. forduló, felsőház: Crvena zvezda–Vojvodina 11:11, Partizan–Spartacus 9:6. Az állás: Vojvodina 13, Crvena zvezda 10, Partizan 6, Spartacus 0 pont. Alsóház: Vračar–Zenta 8:13, Palilula–Taš 13:6. Az állás: Zenta, Palilula és Vračar 9, Taš 3 pont.

A Dunaújváros rájátszásra kényszerül

A szombati UVSE–FTC Eurokupa-döntő miatt a magyar női bajnokság fontosabb mérkőzéseit már hét közben lejátszották. A Dunaújváros vereséget szenvedett az UVSE-től, így eldőlt, hogy az alapszakaszt százszázalékos teljesítménnyel záró Ferencváros mellett a „lilák” jutnak egyenes ágon a legjobb négy közé, míg a Mihók Attila vezette Duna-partiak a BSVC-vel, az Eger pedig a Szentessel találkozik az elődöntőért folytatott csatában. A csapatok az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeit, a megszerzett pontokat magukkal viszik, a párharcok az egyik fél 7. pontjának megszerzéséig tartanak, a jelenlegi állás: Dunaújváros–BVSC 6:0 és Eger–Szentes 6:0.

Női magyar bajnokság: FTC–Győr 20:2, Dunaújváros–UVSE 8:10, Szeged–Eger 3:22, BVSC–III. Kerület 12:4, Tatabánya–Szentes 11:14. Az alapszakasz végeredménye: 1. FTC 54, 2. UVSE 45, 3. Dunaújváros 40, 4. Eger 39, 5. Szentes 28, 6. BVSC 27, 7. III. kerület 16, 8. Szeged 7, 9. Győr 6, 10. Tatabánya 5 pont.

További hétvégi eredmények, Szuperliga, alsóház, 3. forduló: Proleter–Nais 13:8, Vukovi–Vojvodina 9:10. Az állás: Vukovi 12, Vojvodina 10, Proleter 9, Nais 4 pont.

I. A liga, 17. forduló: Stari grad–Valjevo 18:11, Becse–Banjica 11:7, Sava–ŽAK 15:13, Beograd–Taš 8:14, Zemun–Mladost 11:4. Az élcsoport: Stari grad 41, Taš 40, Zemun 37.

Férfi magyar bajnokság, 19. forduló: Miskolc–FTC 5:18, KSI–Eger 6:13, Szolnok–UVSE 18:8, Szeged–Pécs 19:7, Szentes–OSC 7:20, Honvéd–Kaposvár 17:4, BVSC–Vasas 9:14. Az élcsoport: FTC 57, OSC 51, Vasas 45 pont.

Nyitókép: A Jug korábban 2009-ben, 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban emelhette magasba a kupát