CSAPAT-EB-SELEJTEZŐ

Szerbia és Magyarország utazhat Malmőbe

Szerbia női válogatottja idegenben meccsveszteség nélkül legyőzte Luxemburgot a malmői csapat-Eb selejtezőjének utolsó fordulójában, így csoportmásodikként kijutott a kontinensviadalra. Surján Szabináék borították a papírformát, hiszen korábban hazai pályán 3:1-re kikaptak az A4-es trió éllovasától, a csütörtöki összecsapáson viszont kíméletlenül érvényesítették akaratukat, s mindössze egy szettet adtak a riválisnak. Izabela Lupulescu az első szoros játszmát követően végül könnyedén lépett túl Tessy Gonderingeren, Surján ugyan szetthátrányba kényszerült Sarah De Nuttével szemben, két szoros játékban fordított, majd simán hozta a negyediket. Andrea Todorovićnak nem okozott problémát Ariel Barbosa, így Boris Vukelić csapata végül magabiztosan nyert. A forduló pikantériája, hogy a körbeverések miatt a csoport harmadik helyezettje, Európa egyik topcsapata, Ausztria csak a pótselejtezőben kvalifikálhatja magát az Eb-re.

A magyar válogatott is sikeresen zárta a selejtezőt, 3:0-ra legyőzte Törökországot, így Románia mögött másodikként végzett az A1 jelű trióban. A magyarok és a törökök is kétszer kikaptak a románoktól, így a két csapat egymás elleni eredményei döntöttek a második helyről (korábban Isztambulban 3:1 lett az eredmény a törökök javára). Az első párharcban Póta Georgina alaposan megszenvedett Özge Yilmazzal, a világranglista 202. helyezettje nyerte az első játszmát, majd a negyedikben két meccslabdát hárítva döntő szettre kényszerítette magyar ellenfelét. Az ötödikben már érvényesült a papírforma. A második mérkőzés már simábban alakult, Madarász Dóra a harmadik szettet ugyan elveszítette Sibel Altinkaya ellen, a folytatásban viszont már nem remegett meg a keze. Nagyváradi Mercédesz és Simay Kulakceken összecsapása már októberben is nagy csatát hozott, a csütörtöki találkozón sem alakult másként. A török viszonylag simán szerzett 2:0-s vezetést, Nagyváradi viszont hatalmas küzdelem árán egyenlített, majd végül a döntő szettben is diadalmaskodni tudott. Sikere egyben azt is jelentette, hogy a magyar válogatott ott lesz Malmőben. Az Eb-t szeptember 10. és 17. között rendezik.

Eredmények, A1-es csoport: Magyarország–Törökország 3:0 (Póta–Yilmaz 3:2 (11:13, 11:7, 11:5, 12:14, 11:4), Madarász–Altinkaya 3:1 (11:8,11:5, 9:11, 11:9), Nagyváradi–Kulakceken 3:2 (6:11, 9:11, 13:11, 11:9, 11:9)). A csoport végeredménye: 1. Románia 8, 2. Magyarország 5, 3. Törökország 5 pont. A4-es csoport: Luxemburg–Szerbia 0:3 (Gonderinger–Lupulescu 0:3 (9:11, 5:11, 5:11), De Nutte–Surján 1:3 (11:9, 8;11, 10:12, 6:11), Barbosa–Todorović 0:3 (3:11, 2:11, 6:11)). A csoport végeredménye: 1. Luxemburg 7, 2. Szerbia 6, 3. Ausztria 5 pont.