Újabb fájdalmas elvérzés

Kisebb hullámvölgybe került az elitligában nyugati főcsoportelső Denver, amely sorozatban harmadik vereségét szenvedte el hazai parketten a Brooklynnal szemben. A Nuggets a kiegyenlített kezdés után a második negyed 19:2-es rohanásával lépéselőnyre tett szert (45:53-ról 64:55), ekkor úgy tűnt, hogy helyreáll a rend a Mérföldmagas Városban, a téli átigazolási időszakban felforgatott Nets azonban a térfélcsere után a korábbinál is hatékonyabb támadásra kapcsolt, miközben a Nuggets szenvedett a rivális gyűrűje alatt, főleg a cserepad halvány teljesítménye miatt. A 37:18-ra elbukott harmadik negyed után Nikola Jokićék csak futottak az eredmény után, és bár a hősieset küzdő zombori vezérletével a házigazda a hajrára visszajött a meccsbe, fordítani már nem tudott (120:122). A 39 percet pályán töltő Joker brutális tripla duplát jegyzett 35 ponttal, 20 lepattanóval és 11 assziszttal, illetve védekezésben 2-2 labdaszerzéssel és blokkal, de társai közül csak a 23 pontot elsüllyesztő Michael Porter Jr. nyújtott komoly segítséget, Jamal Murray (16) 5/12-vel triplázott, de 0/7-et betlizett a kétpontosokból, illetve Aaron Gordon (13) és a többiek is halvány partit tettek a közösbe. A győztes vendégek jóval kiegyenlítettebb csapatteljesítményt nyújtottak, a legjobb a szezonközi szerzemény Mikal Bridges lett 25 ponttal.

NBA, alapszakasz: Denver–Brooklyn 120:122, Charlotte–Cleveland 108:114, Philadelphia–Washington 112:93, New Orleans–Portland 127:110, San Antonio–Oklahoma 90:102, LA Lakers–New York 108:112. ABA-liga, 21. forduló: Zadar–Cedevita Olimpija 81:59, Mornar–Borac 104:99. Az élcsoport: Partizan (–1) 38, C. zvezda (–2) és Budućnost 36, Cedevita Olimpija (–1) 34, FMP 33 pont stb.

Nyitókép: Jokić minden egyes támadásnál kiemelt figyelmet kapott a brooklyniaktól… (Fotó: AP)