Összeáll a Luka–Kyrie-képlet?

Ha egy bizonyos zombori kosaras nem pattogtatna a tengerentúli elitligában, akkor az MVP-cím két fő esélyesének különmeccseként beszélhetnénk a Dallas és a Philadelphia találkozójáról. Luka Dončić Maverickse hat találkozóból öt vereséget tudott a háta mögött, ami után a közvetlen playoffzóna határán táncol a nyugati főcsoportban, így teljesítménykényszerben várta a 76erst, amely Joel Embiid vezetésével stabilan tartja harmadik helyét keleten. A texasi mérkőzésen a jobb védőcsapatnak számító Philly nem tudta kézbe venni a meccs alakítását, így a házigazdák kedvére való pontszórásos meccs alakult ki, amiben viszont a kameruni és társai – főleg a 39:24-es harmadik negyedben – lemaradtak: Dončić 42, a friss szerzemény Kyrie Irving 40 pontot szórt, a Dallas pedig csapatszinten 25 triplát rámolt be, amire kevés válasz volt az Embiid (35), Tyrese Maxey (29) és James Harden (27) fémjelezte vendégek támadószekciója. Harden egyébként 13 gólpasszt is kiosztott, amivel megerősítette helyét a szezon asszisztrangsorának toronymagas élén, a Szakállkirály az alapszakaszban 10,6-ot átlagol ebből a mutatóból.

Dončić és Embiid (jobbról) közül most a szlovén örülhetett (Fotó: Beta/AP)

Újabb nagy lépést tett az Euroliga negyeddöntője felé a Partizan, amely elmúlt hat nemzetközi meccséből ötödik sikerét könyvelte el az Alba legyőzésével. Željko Obradović tanítványai egy kiegyenlített első félidőt (42:44) követően brutálisan legázolták a berlinieket a harmadik negyedben, a 35:9-re lehozott játékrészben hét triplát szórtak be az Aleksa Avramović (19) vezette belgrádiak, akik a zárónegyedben már kiengedhettek, így „csak” 14 pont maradt végül a felek között (88:74) az utolsó dudaszónál. A Partizan 14/12-re javított mérlegével a rendkívül szoros középmezőny elején, a tabella 6. helyén állt a tegnapi esti meccsek előtt, míg a Crvena zvezda 11/15-tel már nehezebb helyzetben van, miután az utolsó negyedben meglévő 8 pontos előnyről kapott ki Münchenben.

NBA, alapszakasz: Washington–Toronto 119:108, Dallas–Philadelphia 133:126, San Antonio–Indiana 110:99, Golden State–LA Clippers 115:91. Euroliga, 26. forduló: Barcelona–Žalgiris 93:74, Bayern–Crvena zvezda 87:80, Panathinaikosz–Efes 82:87, Monaco–Makkabi 86:67, Partizan–Alba 88:74. Az élcsoport: Olimpiakosz (–1) és Barcelona 36, Real Madrid (–2) 34, Monaco 32 pont stb.

Nyitókép: Dončić és Embiid (jobbról) közül most a szlovén örülhetett (Fotó: Beta/AP)