2024. április 18., csütörtök
SZABADKAI SPORTHÍREK

Újra országos bajnokság a sportcsarnokban

Harminc év elteltével Szabadka adott otthont a serdülő és junior vívók országos bajnokságának, mely a Spartacus Vívóklub és a Szerbiai Vívószövetség közös szervezésében valósult meg. A Spartacus együtteséből aranyérmet Filip Race (serdülők, kard) nyert, Isidora Bašić a serdülők és az ifik mezőnyében is nyert egy-egy ezüstérmet, valamint a dobogó második fokára állhatott fel a szabadkai fiú- és leányifjúsági csapat is. Bronzéremből hatot szereztek a Spartacus versenyzői, mégpedig Gyurcsik Áron (serdülők, kard), Iva Marić (serdülők, kard), Matia Race (ifik, kard), Ana Drljača és Vakula Noémi (mindketten ifik, kard).

Negyvennyolc érmet (ebből 17 aranyérem) nyertek a Spartacus úszói Zomborban a Polet 2023 elnevezésű versenyen, melyen magyarországi, horvátországi, bosznia-hercegovinai és szerbiai úszók szálltak medencébe. A szabadkai egyesületből Lenka Dulić (két arany, 50 gyorson és 50 mellen), Filip Kozarić (arany 50 gyorson, ezüst 50 mellen) és Sara Stipić (aranyérem 50, 100, 200 és 400 gyorson) saját korosztályukban a legjobbnak bizonyultak.

Újvidéken tartották meg a fiatalabb juniorok részére a tartományi atlétikai bajnokságot, melyen a Spartacus atlétái három érmet nyertek. Minja Kopunović távolugrásban 525 centiméterrel a 2., 60 méteren 8,16 századmásodperccel a 3. helyet szerezte meg. A pionír korosztályba tartozó, de az idősebbek között induló Višnja Vilov távolugrásban 517 centiméteres új egyéni és klubrekorddal a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Minja Kopunović (jobbról) egy ezüst- és egy bronzérmet, Višnja Vilov pedig egy bronzérmet nyert a tartományi bajnokságon (Fotó: ASS)

Férfi kosárlabda, I. liga, 22. forduló: Spartacus–Versec 72:68, OKK Beograd–Zlatibor 86:85, Dunav–Sloga 67:61, Dynamic–Metalac 83:103, Sloboda–Zdravlje 84:76, Vojvodina–Čačak 94 88:73, Tamiš–Kolubara 77:74. Az élcsoport: Zlatibor 40, Metalac 39, Vojvodina 38, Spartacus 36 ponttal stb.

Futsal, II. liga, 16. forduló: Spartacus–Winter sport 2:7, Leskovac–Ekonomist 5:3, Kalča–SAS 4:4, Požarevac–Jastrebac 2:2, Partenon–Banjica 011 1:3, Smederevo–Gvozdeni puk 5:2. Az élcsoport: Winter sport 37, SAS 33, Leskovac 24, … 6. Spartacus 22 ponttal stb.