NŐI BL

Megúszta a kiesést a Ferencváros

A Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában a Ferencváros és a Bietigheim a továbbjutást illetően sorsdöntő összecsapásra készült, tudva, hogy a vesztesnek a jövő heti utolsó fordulóban a két kiesőhely elkerüléséért kell küzdenie. A német csapat szeptemberben 40:20-as vereséget mért a Fradira, az akkor még favoritnak tűnő együttes viszont azóta komoly mélyrepülésbe kezdett, hiszen zsinórban hét meccset elveszített, és most meglett a nyolcadik is, miután félidei vezetése ellenére ezúttal öt góllal kikapott. A Ferencváros ezzel már biztosan ott lesz a kieséses szakaszban a B csoport élmezőnyében küzdő Győrrel együtt. Utóbbiak a török Kastamonu ellen kényelmes sikert arattak vasárnap, és az Esbjerggel pontazonossággal állnak a második helyen, a jövő heti zárófordulóban pedig egymás ellen dönthetik el, melyikük kerüli el a rájátszást és jut közvetlenül a negyeddöntőbe.

Eredmények, 13. forduló, A csoport: Ferencváros–Bietigheim 28:23, Vipers–Krim 36:31, CSM–Brest 30:30, Most–Odense 19:37. Az élcsoport: CSM 22, Vipers 21, Odense 16 pont stb. B csoport: Lokomotiva–Storhamar 22:31, Esbjerg–Budućnost 30:20, Metz–Rapid 36:34, Kastamonu–Győr 27:39. Az élcsoport: Metz 23, Győr és Esbjerg 20 pont stb.