Az építkezők verték a ligaelsőt

Az egyik legígéretesebb fiatal maggal rendelkező csapat, a keleti hátsó régióban álló Orlando vetett véget a ligaelső Boston kilenc győzelemből álló sorozatának. A Magic jól kezdett, de az MVP-esélyes Jayson Tatum (26) vezette Celtics fordított, majd a rapszódikus találkozón sokáig fej fej mellett haladtak a felek. Sorsdöntőnek a harmadik negyedben bemutatott hazai, 15:3-as futás bizonyult (66:68-ról 81:71), ahonnan a házigazda már nem engedte ki a vezetést. A győztesnél a fantasztikus elsőéves szezont produkáló olasz Paolo Banchero 23 ponttal lett a legjobb.

Az Atlanta Chicagóban kapott ki, Bogdan Bogdanović három triplát, összesen 11 pontot szerzett.

NBA, alapszakasz: Detroit–Milwaukee 130:150, Orlando–Boston 113:98, Chicago–Atlanta 111:100, Houston–Minnesota 119:114, Utah–Charlotte 120:102, Portland–San Antonio 147:127, Sacramento–Memphis 133:100. ABA-liga, 16. forduló: Crvena zvezda–Cedevita Olimpija 100:95, Mega–Zadar 80:77. Az élcsoport: Partizan 30, Crvena zvezda (–1) 29, FMP 28, Cedevita Olimpija (–1) 27, Budućnost 26 pont stb.

Nyitókép: Bancheróék a szezonban meglepetésre már harmadszor verték meg Tatumékat (Fotó: USA Today Sports)