2024. március 28., csütörtök
ASZTALITENISZ

Elképesztő kínai fölény

Egészen hihetetlen az a különbség, ami jelenleg Kína és a világ többi része között tátong női asztaliteniszben. A közép-európai idő szerint tegnap kora délutáni döntőben a címvédő esélyt sem adott a házigazda Japánnak. A kezdésnél még azt hihettük, rövid ideig még érdekes lehet a finálé, hiszen párosban Isikava és Hirano 11:9-re hozták az első szettet Csen Meng és Wang Man-ju ellen, ám a rakéták ezután indultak. A kínaiak 3:1-re fordítottak, így máris jöhetett az első egyéni meccs. Szun Jing-sa az első két játszmában ide-oda mozgatta Mima Itót, a fiatal japánnak csak a harmadik szettben volt lélegzetvételnyi ideje a javításra. Szun a pároshoz hasonlóan 3:1-re nyert. A második egyéni mérkőzésen Wang Man-ju lesöpörte Miu Hiranót (11:5, 11:9, 11:3). Kína a döntőben 3:0-ra diadalmaskodott, és sorozatban negyedik olimpiai aranyérmét szerezte meg női csapatban.

A bronzmeccsen a németek csak párosban tudták meglepni a hongkongiakat, de az ázsiaiak hozták a papírformát, és fordítottak 3:1-re.