ASZTALITENISZ

Csak Gauzy ijesztette meg az ázsiaiakat

Egyelőre nem történt meglepetés a csapatverseny negyeddöntőiben sem a nőknél, sem a férfiaknál. A szebbik nem képviselőinél a magyarok búcsúztatása után a házigazda japánok a következő akadályt is könnyedén vették. A felkelő nap országának képviselői Ito Mima vezérletével 3:0-ra legyőzték Tajvant. A tegnapi másik negyeddöntőn Románia a Dodean/Samara kettőssel jól rajtolt Hongkong ellen, de később sem a két említett pingpongozónak, sem Szőcs Bernadettnek nem volt esélye egyéniben, így az ázsiaiak 0:1-ről 3:1-re fordítottak.

A férfiaknál a brazilok a szerbek elleni hősies, 3:2-es továbbjutás után nem tudtak diadalt aratni Dél-Korea felett. A toronymagas esélyes első kiemelt kínai válogatott a vártnál talán jobban szenvedett Franciaország ellen, de még így is meccsvereség nélkül abszolválta a feladatot. Ma Long és Xu Xin duóban könnyedén győzte le a párosban egyébként egyáltalán nem ügyetlen Cassin/Lebesson párt. Az első egyéni meccsen a világranglista vezetője, Fan Csen-dong Simon Gauzyval játszott, aki a 2019-es budapesti vb-n 4:2-re legyőzte őt, és a kínainak most sem volt egyszerű dolga! Gauzy az első és a harmadik szettet is behúzta, azaz 2:1-re vezetett, de Fan a hajrára megtáltosodott, és 11:5, 11:7 arányban megfordította a mérkőzést.