ASZTALITENISZ

Ovtcharov az egyedüli európai

Az egyéni negyeddöntők kialakulásánál már biztos volt, hogy egy nem ázsiai képviselője minimum lesz a világnak a négy között férfi asztaliteniszben, a kérdés csak az maradt, vajon a brazil Calderano vagy a németországi Ovtcharov jut a legjobb négy közé. Az első két szett után úgy tűnt, hogy Calderano lesz a befutó, sőt, a brazil 2:1-es vezetésnél 7:3-as előnyt adott le, hogy aztán Ovtcharov egyenlítése után már ne is tudjon újra felpörögni. A németek jelenlegi legjobbja 11:8, 11:2-re nyerte az ötödik és hatodik szettet, ezzel 0:2-ről 4:2-re megfordította a meccset. A kínaiak érvényesítették a papírformát: a felső ágon a világelső Fan Csen-dong a tajvani Lin Jün-csüvel, az alsón pedig a második kiemelt Ma Long játszik Ovtcharovval a döntőért.

A nőknél szintén összejöhet a kínai házidöntő, hacsak a japánok vegyes páros olimpiai bajnoka, Ito Mima nem szól bele mindebbe! A szebbik nem képviselőinél Csen Meng a szingapúri Ju Meng-juval, Szung Jing-sa a japán Itóval küzd meg a fináléért.