SAKK

Színvonalas rapid tornák

Nagyfényen és Kishegyesen ültek össze a játékosok
A kishegyesi díjazottak (Tóth Péter felvétele)

Nagyfényen 15 egyesület 53 sakkozója lépett fel az október 8-án megtartott színvonalas rapid tornán. Milan Ostojić (Panonija) nyerte meg egyéniben a versenyt, második lett Ljubomir Vranić (Zenta), harmadik Milomir Tovilović (Panonija). Csapatban is megállapították a sorrendet, első lett a szabadkai Penzioneri, második a házigazda Žednik, harmadik pedig a hódsági Mladost. A negyedik helyezett topolyai Vuk-Mat szerezte meg az október elején befejeződött bajnokság során az első helyet a Szabadkai Községközi Ligában. Ezzel a Vuk-Mat jogot szerzett, hogy tavasztól a Bácskai Ligában folytassa a versenyzést.

Kishegyesen a tavalyi sikeres egyéni sakkversenyt követően október 15-én ismét egy színvonalas rapid tornát sikerült megszervezni, melyre meghívták a szabadkai, a gunarasi, a bajsai, a topolyai, a nagyfényi és az újzsedniki sakkozókat. A 2×15 perces játékidővel, hétfordulós svájci rendszerben megszervezett versenyen 34 sakkozó szerepelt, és Milan Jovanović szabadkai mesterjelölt győzedelmeskedett. Második lett a nagyfényi Zdravko Stojanovski, harmadik pedig a kishegyesi Linka László. A legjobban helyezett hazai versenyző, Komáromi Sándor is serleget kapott, míg az ifiknél a bajsai Horváth Andrea és Lakatos Miklós érmet vehetett át.