ASZTALITENISZ

Adai bravúr

A férfi-Szuperliga negyedik fordulójában bravúros győzelmet jegyzett az újonc Ada, amely az előző idény bronzérmesét, a Požarevacot győzte le egy drámai mérkőzésen. Igazi csapatmunka volt az adai siker, hiszen Cservik Krisztián, Fenyvesi Flórián és Branko Anušić is egy-egy egyéni győzelemmel járult hozzá az együttes második győzelméhez. A győztes kiléte a párosok mérkőzése során dőlt el: a Cservik/Anušić kettős az ötödik szettet 11:9-re nyerte meg a Kostadinović/Đan duó ellen. A vendégek legjobbja a szabadkai Stefan Kostadinović volt, aki mindkét egyéni találkozóját játszmaveszteség nélkül nyerte meg. Az adaiak a 4:3-as sikerüknek köszönhetően feljöttek a hatodik helyre. A 2016/2017-es idényben megszerezte első győzelmét a szabadkai Spartacus, amely a liga leggyengébb csapatát, a Versecet győzte le maximális arányban. A forduló rangadóját a Banat nyerte, így már csak a nagybecskereki együttes és az újonc Palánka a veretlen.

A 4. forduló, férfiak: IMT–Palánka 1:4 (M. Jovičić–Savić 1:3, Grkavac–L. Jovičić 1:3, Damjanović–V. Borčić 1:3, M. Jovičić–L. Jovičić 3:1, Damjanović–Savić 1:3), Spartacus–Versec 4:0 (Halász–Debeljak 3:0, Čokić–Perteši 3:0, Bognár–Lazić 3:0, Halász–Perteši 3:0), Ada–Požarevac 4:3 (Cservik–Đan 3:2, Anušić–Kostadinović 0:3, Fenyvesi–Ivić 3:2, Cservik–Kostadinović 0:3, Fenyvesi–Đan 2:3, Anušić–Ivić 3:0, Anušić/Cservik–Kostadinović/Đan 3:2), Panonija–Stenes 4:0 (Katić–Gacev 3:1, De. Čonić–Popović 3:2, Martinović–Adamović 3:0, Katić–Popović 3:1), Crvena zvezda–Banat 2:4 (Jevtović–L. Lupulescu 3:1, Toađer–Majstorović 1:3, Fišer–Saleh 1:3, Jevtović–Majstorović 3:0, Fišer–Strugarević 1:3, Toađer–Saleh 2:3).

4

A következő forduló (október 22-én és 23-án): Banat–IMT, Stenes–Crvena zvezda, Požarevac–Panonija, Versec–Ada, Palánka–Spartacus.

A nőknél a két újvidéki együttes, a Radnički és a Panonija mérkőzése volt a leghosszabb, s hiába vezetett a Panonija 3:1-re, a Radnički Ivana Vejnović és Emilija Tiragić győzelmeivel egyenlített, és a Vejnović/Ágoston Tamara kettős a párosok küzdelmét is megnyerte, így végül a vendégek 4:3-ra győztek.

Nők: Unirea–Versec 2:4 (Dospina–Dani 3:1, Bosika–Radak 0:3, Uce–Jokić 0:3, Dospina–Radak 3:2, Uce–Dani 0:3, Bosika–Jokić 0:3), Zenta–Novi Sad 0:4 (Mendergiš–Makszuti 0:3, Milovanović–Savić 0:3, Veréb–Surján 2:3, Mendergiš–Savić 0:3), Panonija–Radnički 3:4 (Gyurcsik–Vejnović 1:3, Radonjić–Ágoston 3:1, Tóth–Tiragić 3:0, Gyurcsik–Ágoston 3:2, Tóth–Vejnović 0:3, Radonjić–Tiragić 0:3, Gyurcsik/Radonjić–Vejnović/Ágosoton 1:3), Crvena zvezda–Topolya 1:4 (Aleksandrić–Barna 1:3, Kandić–Brindza 1:3, Stajić–Haraszti 0:3, Aleksandrić–Brindza 3:0, Stajić–Barna 0:3).