A Szerbia Egyesült Régiói csütörtökön este Zentán tartott sajtótájékoztatóján Sándor József, a párt zentai szervezetének alelnöke a szerb kormányt bírálva elmondta, hogy Belgrádban fél éve semmilyen előrelépést nem tettek a jelenlegi városi fűtést felváltó, bioenergián alapuló erőmű kiépítésének az engedélyezése ügyében.
A SZER vezetőségi tagja emlékeztetett, hogy a zentai önkormányzat egy évvel ezelőtt megállapodást kötött egy holland–belga vállalattal a modern üzem kiépítéséről, összegyűjtötték és mellékelték az összes szükséges dokumentumot, és előszerződést is kötöttek, majd júliusban az illetékes minisztériumokhoz fordultak a szükséges engedélyek beszerzése érdekében. A köztársasági szervek bürokratikus hozzáállása miatt azonban július óta elfekvőben van az építkezés megkezdéséhez elengedhetetlen, az ingatlan elidegenítéséről szóló dokumentum, ami alapján a külföldi partner közbeszerzési eljárás kiírása nélkül birtokába veheti az erőmű kiépítésére előirányzott területet. Sándor József szerint ez is kiváló példa arra, hogy milyen akadályokkal kénytelenek szembesülni azok, akik Szerbiában befektetni szeretnének.
A sajtótájékoztatón jelen volt Suzana Grublješić, a SZER alelnöke is, aki a párt új vajdasági és szerbiai programját ecsetelve elmondta, hogy a pártjuk Vajdaság többréteges autonómiáját támogatja, amely kiemeli Szerémség, Bánát, Bácska és Újvidék mint külön régió egyediségét.
A SZER elképzelései szerint a párt, külön költségek és választások nélkül, a tartományi képviselők köréből Vajdaság minden régiójában külön tanácsot hozna létre, amely a körzet fejlesztésével foglalkozna. Grublješić hangsúlyozta, hogy támogatják a tartomány decentralizációját, egyébként pedig a SZER vajdasági programjának értelmében egyes titkárságokat és intézményeket Újvidékről más városokba helyeznének ki, hogy ezek minél elérhetőbbek legyenek a polgárok számára.
