2025. május 2., péntek

WALL-E

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy kis robot. WALL-E-nek h ívták, hulladékot válogatott és szállított nap mint nap a magányos Föld bolygón. Úgy történt ugyanis, hogy a mértéktelen fogyasztás miatt a Földet betemette a szemét, és nem maradt más az emberfiának, hogy új otthont keressen magának az űrben. A nagytakarítást öntudatlan robotokra bízták, hét évszázadig rá sem néztek ősi otthonukra. WALL-E a rengeteg idő alatt viszont csak-csak öntudatra ébredt. Az elhagyott tárgyakat gyűjtögetve, a régi filmeket nézegetve kialakította a személyiségét. Sőt, még háziállatot is tartott, egy svábbogarat!

Egy napon, váratlanul, hatalmas robajjal, egy űrhajó szállt le a Földre, és kilépett belőle EVE (földönkívüli vegetáció-felmérő robot), aki leplezetlenül úgy nézett ki mint egy iPod, és persze WALL-E rögvest szerelmes is lett bele. Szerencséjére EVE éppen azt a növénykét kereste, amit WALL-E gondozott. Ez a növény az emberiség visszatérésének a kulcsa. WALL-E és EVE, miután így egymásra találtak, boldogan éltek, még meg nem haltak. Itt a vége, fuss el véle...

Illetve mégsem, mert a dolgok még a mesében sem ilyen egyszerűek, a kaland és bonyodalom csak most kezdődik, a barátság a robotok között is nehezen jön létre, de a folytatás már csak a moziban fog kiderülni, valamikor augusztus 27-e, a hazai premier után. A Pixar animációs filmjéhez a Heavy Iron Studios készített videojátékot. Ahogy ez a gyermekfilm-adaptációknál lenni szokott, nem túlozták el a játék nehézségét, inkább az apróbbakat fogja hosszabb ideig lekötni, felnőtteknek nem lesz kihívás – a filmmel ellentétben, ami bőven nyújt szórakozást kicsiknek-nagyoknak.

A játékban WALL-E-t és EVE-t irányíthatjuk váltakozva, ügyességi és logikai feladatokkal kell megbirkóznunk a film különböző helyszínein. WALL-E-t irányítva ugorhatunk, mágneses alsónkat kihasználva fémfalakon mászkálhatunk, lézerrel gyengébb tárgyakat zúzhatunk szét, valamint különböző hulladékkockákat tömöríthetünk össze (nehezet, mágneseset és robbanósat). Vészhelyzetben összecsukhatjuk magunkat, akár ugrás közben is kockává alakulhatunk, ilyenkor lövedékként törve-zúzva érünk földet. EVE-vel a játék akciódúsabb, a plazmafegyverével hatékonyan iktatja ki az akadályokat. A nyílt terepeken szabadon röpködhetünk, ami meglepően érdekes az ötletes irányításnak köszönhetően (ami PC-n, billentyűzeten ennek ellenére nehézkes, egy gamepad ajánlott hozzá). A játék vége felé egyre inkább akció-lövöldözős feladatokat kell teljesítenünk. A nézőpontot vállunkhoz is rögzíthetjük a pontosabb célzásért, de a játék e nélkül is rásegít, külső nézetből sem lesz gondunk, mindig telibe találunk. Legfeljebb nem azt találjuk el, amit szerettünk volna.

Több filmmel kapcsolatos kizárható tartalmat is csatoltak, de a jutalom nem annyira vonzó, hogy másodszor is végigjátsszuk a játékot, ha netán lemaradtunk volna valamiről. A kaland 10 órányi szórakozásra elég, utána többjátékos üzemmódra is lehetőségünk van, négyen játszhatunk egymás ellen, WALL-E-ket irányítva. Ez enyhén szólva is furcsa húzás a játékfejlesztőktől, aprószentjeink kedvencét, WALL-E-t ádáz csatában önmaga ellen fordítani. A WALL-E gyermekeknek készült videojáték, főleg egyjátékos szórakozás. Minden jelentősebb konzolra, marokkonzolra, valamint PC-re és Macre is megjelent, nemsokára nálunk is kapható lesz. A PC-re a Playstation 2-n is futó, egyszerű változatot portolták, így a minimális rendszerkövetelmények alacsonyak, régebbi gépeken is maximális részletességet választhatunk: 1,5 GHz-es Pentium IV CPU, 256 MB (512 MB Vistán) RAM, minimum Pixel Shader 1.1 kompatibilis grafikus kártya 64 MB memóriával.

A játékot rendelkezésünkre bocsátotta az újvidéki gameS számítógépes és konzolos játékszaküzlet, mely Újvidéken, a Sad Novi Bazaar Áruház harmadik emeletén található. Újvidék, TC Bazaar, Bulevar Mihajla Pupina 1. Tel.: 021/521-357. e-mail: bazaar@game-s.co.yu. Weboldaluk: www.game-s.co.yu

Magyar ember Magyar Szót érdemel