Valahogy csak nem tud vége szakadni az Eee PC áradatnak. Az Asus önmaga annyiféle laptopot készített, mint konkurensei együttvéve.
Kezdték a sort a kategória megteremtőjével, a pici, korlátozott, de első 701-essel, amelyet követett a nagyobb, használhatóbb méretű kijelzővel szerelt 900-as, majd a 901-es, amely nem csak az Intel modern Atom processzorát, hanem a korábbiaktól több ponton is eltérő külsőt kapott. Mindegyik Eee PC egy picivel nagyobb lett elődjénél, de még a 901-es is pár centiméterrel keskenyebb, mint konkurensei. Éppen ezt a pár centimétert hiányoltuk az Asus gépeiről, ennek köszönhetően lett sokak számára túl szűk a billentyűzete. Minden bizonnyal az Asusnál is felfigyeltek erre, mert a legújabb Eee PC, az 1000H már nem 22-23 cm, hanem majdnem 27 centiméter széles, ráadásul monitora is 10,2 hüvelykesre nőtt.
Asus Eee PC 1000
Ugyanúgy, mint a 900-as modellben, a 8,9 hüvelykes képátlójú 901-nél is 12GB-os SSD meghajtó került a 12G fantázianevű, XP Home-al telepített változatba, és 20GB-os SSD a 20G nevű, Linuxos modellbe. Mindkét változat egyébként 599 dollárba kerül és fekete vagy fehér színben választható. A 10 hüvelykes kijelzővel érkező Asus Eee PC 1000 40GB-os SSD meghajtóval, és előtelepített Linuxal kerül piacra, az ára 699 dollár. A gépek fekete és fehér színben vásárolhatók meg. Az Eee PC 1000-nek természetesen szintén van XP Home-os változata. Ebben a modellben 80 gigás hagyományos merevlemez biztosítja a tárolókapacitást, mindösszesen 649 dollárért. Mindegyik új modell (901/1000/1000H) már az Intel Atom processzorával, 1 gigabájt memóriával, n-es wlannal és beépített webkamerával kerül kereskedelmi forgalomba. A mini noteszgépek átlagos üzemideje az előzetes hírek szerint 7-7,5 óra körül van.
