Hétvégi nyilatkozataiban az Európai Központi Bank elnöke (EKB) újólag visszautasította, hogy néhány tagállam tartósan fennálló adósságválsága miatt veszélyben lenne az euróövezet.
„Nincs euróválság” – szögezte le a Bild am Sonntagban megjelenő írásában Jean-Claude Trichet. Ami jelenleg néhány országban megfigyelhető, az elsősorban az államháztartások adósságválsága.
Trichet szerint alapvető reformok szükségesek, amelyekkel a gazdaságpolitikai szabályokon javítani lehetne, és ezek mindenki által betarthatóvá válhatnának. Ugyanakkor hangsúlyozta: „büszkék lehetünk arra, hogy valutánk stabil és megbízható”.
A spanyol El Paísban adott nyilatkozatában Trichet hangsúlyozta, hogy az EKB a görög adósság átütemezése ellen van.



