Újév estéjére illik a lehető legszebb kiadásban, a legmenőbb ruhában, a legstílusosabb frizurával megjelenni a társaságban. Sokan (főleg a szebbik nem) már hetekkel előtte készül a nagy eseményre. A plasztikai sebészet hívei nem egy esetben erre a dátumra időzítik az újabb átalakulás végeredményének időpontját.
Akinek futja a pénzéből, drasztikus lépéseket is tesz a szépség érdekében. Oroszország (új)gazdag hölgyei például szó szerint összetörik magukat, hogy minél szebb lábuk legyen. Az esztétikai műtétek fanatikusai akár alsó combcsontjukat is eltöretik, hogy aztán fájdalmas eljárásokkal meghosszabbítsák azokat. A műtétre várók mind fiatalabbak, és egyre extrémebb beavatkozásokat kérnek a megszépülés reményében – az esztétikai sebészetben ez már globális tendenciának számít. A „legvadabb” operációkat és változtatásokat az orosz nők kérik, akik nem riadnak vissza a fent említett csonttöréstől sem. Az Egyesült Államokban is új divat hódol. Az American Society of Plastic Surgery szerint a vaginális sebészet a leggyorsabban növekvő szegmens; ráadásul a fiatal nőkre nagyban hat a pornó mint követendő példa, és olyan vaginát akarnak, mint az úgynevezett sztároké. Az osztrákok inkább a már-már klasszikusnak számító ráncfelvarrást és mellnagyobbítást preferálják, méghozzá nem kevesen, hiszen nyolc százalékuk valóban élt is a műtét adta lehetőségekkel. A Gallup felmérése szerint az osztrák nők negyede elképzelhetőnek tart egy szépészeti beavatkozást – intő jel azonban, hogy csupán a műtéten átesettek 10 százalékának tetszik az eredmény. „Tekintettel erre az átlagos eredményre, kétséges, hogy egy ilyen műtét kockázata valóban megéri-e” – mondta professzor dr. Beate Wimmer-Puchinger asszony, Bécs város nőegészségügyi megbízottja.
Ugyanakkor a sajtó arról is cikkez a napokban, hogy mennyire veszélyesek lehetnek az olcsó plasztikai műtétek. Az angliai Leicester városi kórházban dolgozó plasztikai sebészek óva intenek az olcsó külföldi plasztikai műtétektől – A külföldön elvégzett kontármunkának minősülő plasztikai műtétek száma ugyanis nőtt, sajnos e beavatkozások többsége rosszra fordult. Tíz idei esetből öt mellplasztika volt, a fennmaradó ötpedig egyéb plasztikai beavatkozás. A tíz esetből ötnél azonnali, kettőnél pedig igen összetett helyreállító műtétre volt szükség. A tíz kontár műtétet Kelet-Európában, illetve a távol-keleten és Indiában végezték. A tengeren túlra tett utazással, több ezer fontot lehet spórolni, szemben az Angliában igénybe vehető magánkezelésekkel. Két fő probléma áll fenn a tengeren túli műtétek esetében: először is, gyenge minőségű sebészeti eljárás lehet, nagy fertőzésveszéllyel. Másodszor pedig, fertőzést lehet kapni a műtét után is, független attól, hol történt a műtét, amennyiben viszont a beavatkozást külföldön végezték el, nincs mód a műtét utáni követésre. Abban az esetben, ha a beavatkozásra az országon belül került sor, lehetőség van a sebésszel konzultálni, és megfelelő gyógyszerekhez is hozzájut az ember. Az érintettek gyakran túl sokáig várnak, csak akkor jelentkeznek az orvosnál, ha már komolyra fordultak a dolgok, így sokkal komolyabb kezelést vagy beavatkozást igényelnek. Az operáció a beteg néhány száz fontjába kerülhet, azonban a Nemzeti Egészségügyi Hivatal (NHS) számára ez több ezer fontot is jelenthet.
