Dr. HÓDI Sándor
Néha különös dolgok tartják az embereket lázban. Az elmúlt fél évszázadban, azt hiszem, az UFO jelenség vitte el a pálmát. A titokzatos földi jelenségekről (ufókról) szóló híradásoknak se szeri, se száma. Szemtanúk szerint itt is, ott is idegen lények érkeztek a Földre, különös járműveiken, amelyet mi magyarok szemléletesen repülőcsészealjnak hívunk. Az erről szóló híradások után megugrik az eladott lapok példányszáma, ennél is többet hozott a konyhára azoknak, akik könyvet írtak az ufókról. A témának mára szinte áttekinthetetlenül gazdag irodalma van, csak az a baj, hogy a beszámolóknak a ténybeli értéke a nullával egyenlő. Amerikában a National Enquier nem sokat kockáztatott, amikor előbb százezer, majd egymillió dollárt ajánlott fel annak, aki végre bizonyítékokkal szolgál arra vonatkozóan, hogy az ufó valós jelenség. Elgondolkodtató, hogy az évek múlnak, egyre-másra érkeznek a Földre a „marslakók”, az egymillió dolláros összegért azonban senki sem jelentkezett még.
Időről-időre fokozott érdeklődés nyilvánul meg az úgynevezett bioritmus elmélet iránt. Mi ennek az elméletnek a lényege?
A bioritmus-szakértők arról próbálnak meggyőzni bennünket, hogy mielőtt útra kelnénk, vagy nagy fába vágnánk a fejszénket, célszerű kiszámítani a „kritikus napokat”. Ezáltal elejét vehetjük a baleseteknek, illetve a téves (rossz) döntéseknek. Az elmélet alapjául az a tapasztalat szolgál, hogy az életjelenségekben bizonyos periodikus változások figyelhetők meg. Ezeknek a változásoknak (éjjelek és nappalok, menstruációs ciklus stb.) azonban semmi közük az önkényesen megállapított 23 napos fizikai, 28 napos érzelmi és 33 napos intellektuális ciklusokhoz, amelyekkel a bioritmus-elmélet előrukkolt. Ezek az állítólagos ciklusok végigkísérik egész életünket. Abból a szempontból, hogy milyen formában vagyunk, a ciklusok kezdő és felezőpontjainak van jelentőségük. Nevezetesen, ha a fizikai, érzelmi és intellektuális ciklus metszéspontjai egybeesnek, veszélyeztetettségünk sokkal nagyobb, mint más napokon.
