Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor izjavio je da nema aspiracija da nakon izbora više bude u pokrajinskoj izvršnoj vlasti i da to potvrđuje i njegova kandidatura za poslanika Skupštiune Vojvodine na direktnim izborima. – Dvanaest godina sam sam u pokrajinskoj izvršnoj vlasti. Mnogo toga sam odradio i čini mi se da je dvanaest godina bilo dovoljno – rekao je Pastor u intervjuu za „Mađar so“.
Pastor je izneo uverenje da kada čovek provede dvanaest godina na jednom mestu to „stvari čini monotonim“, kao i da „koliko je to za njega monotono, tako je to i za njegovo okruženje i one koji rade pored njega“. – Treba da istupim iz pokrajinske vlasti. Imamo ogroman broj takvih ljudi koji mogu da budu na tim pozicijama i ubuduće ću njima pomagati i navijati za njih da budu uspešni. Ukoliko me građani budu darovali tom mogućnošću, onda ću u pokrajinskoj skupštini u sledećem ciklusu zastupati njihove interese – kazao je Pastor.
Predsednik SVM-a je ponovio i da je „sasvim sigurno“ da on kao kandidat za predsednika Srbije neće ući u drugi krug i da SVM uoči drugog kruga predsedničkih izbora želi da se nagodi sa Borisom Tadićem „što je već i njemu rekao“ i to u odnosu na politički sadržaj programa SVM-a pod nazivom „Za Vojvodinu – u normalnoj Srbiji“. – Istina je da smo pokazali sve karte, ali pokušavamo da učinimo jasnim i pravila igre: u božje ime, badava nećemo dati naše glasove. Ukoliko ne budemo mogli da se sporazumemo, onda neću pozvati mađarske birače da glasaju za Tadića. Tako to rade svi, samo ne kaže to svako javno. Ukoliko se drugima ne zamera, onda ne mogu ni nama. Ukoliko ni od drugih za ništa ne dobijaju glasove, onda ne treba da se uvrede ukoliko ni od nas ne dobiju tek tako – predočio je Pastor.



