2025. június 12., csütörtök

Középpontban a polgárok biztonsága

Žarko Mićin polgármester a rendkívüli helyzetek kezelésével megbízott válságtörzs keddi, városházán megtartott ülésén kijelentette, a tűz- és árvízvédelem elsődleges feladat. Áttekintették a tavalyi munkájuk eredményeit, elfogadták a 2025. évi tervet, és intézkedéseket hoztak a küszöbön álló nyári idényre. A testület kiemelten foglalkozik a szabadtéri és erdőtüzek megelőzésével, valamint a zavartalan vízellátás biztosításával a turisztikai időszak, az aratási és cséplési munkálatok idején.

Az elmúlt tíz évben a város több mint 176 millió dinár értékben szerzett be tűzoltóeszközöket és járműveket a helyi katasztrófavédelem számára. A hatékony beavatkozást segíti az is, hogy a Fruška gora kritikus pontjaihoz, valamint a víznyerő helyekhez vezető útvonalak teljesen járhatók.

Az ülésen elhangzott, hogy a Városi Vízművek három vízszállító tartálykocsit és három utánfutós tartályt helyezett készenlétbe a forró, aszályos napok közeledtével: ezeket a legforgalmasabb belvárosi pontokon helyezik majd el. Ezzel párhuzamosan kampányt indítanak a víztakarékosság népszerűsítése érdekében. Az önkormányzat az elmúlt időszakban hat kutat újjáépíttetett: három vízlelőhely már elkészült, kapacitásuk másodpercenként 280 literre nőtt, további három pedig az év végéig megújul. Egy új kút fúrását is megkezdik a péterváradi szigeten, mindez a korábbi mutatóhoz képest 120 liter többletvizet eredményez minden másodpercben.

A hatóságok intenzív tájékoztatási kampányt indítanak: felhívják a figyelmet a tarlóégetés, valamint a szemét és a növényi maradványok nyílt lánggal végzett megsemmisítésének tilalmára, és hangsúlyozzák: a tüzeknek súlyos következményei lehetnek.

Stojan Milovac, az újvidéki katasztrófavédelem vezetője ismertette, hogy a tűzoltó- és mentőegységek egyeztetett eljárásrend szerint, a szükséges felszereléssel készen állnak az esetleges beavatkozásra. A városvezetés, a közművek és a mentőszolgálatok közös fellépése szavatolja azt, hogy Újvidék a nyári hónapokban is biztonságban legyen.

 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Az ivóvizes tartálykocsikat azokon a pontokon parkolják majd le, ahol a legintenzívebb a gyalogosforgalom (Fotó: Dávid Csilla felvétele)