2025. november 10., hétfő

Harmincegyen elmentek, 90-en jöttek

A Radosno detinjstvo Gyermekintézmény 90 dolgozót vesz fel azután, hogy két hónappal ezelőtt 31 dolgozót végkielégítéssel bocsátott el.

Fotó: Dávid Csilla

Fotó: Dávid Csilla

Azért van szükség az új dolgozókra, mert februártól megnyílik az újvidéki Munkás utcai újonnan felépült óvoda, a veterniki óvoda, a kibővített péterváradi óvoda, valamint további 11 helyiséggel bővítették ki a már működő ovikat.

Az újvidéki képviselő-testület által elfogadott döntés értelmében a Radosno detinjstvo Gyermekintézmény jelenleg 1953 dolgozóval működik, február elsejétől azonban már 2044 dolgozóval folytatja működését, ami azt jelenti, hogy 90 foglalkoztatottal bővül – írta a Radio 021 hírportálja. A döntést azzal magyarázták, hogy szükség van az új munkaerőre, mert az új létesítményekbe 824 gyermeket vesznek fel. A több foglalkoztatott miatt több pénzre is szükség lesz, ezért az eddig jóváhagyott 2,2 milliárd dináron kívül a költségvetésből további 35,3 millió dinárt különítenek majd el a gyermekintézmény számára. A döntés meghozatalakor külön kiemelték azt is, hogy az újabb pénzeszközöket csak akkor utalják át, ha a köztársasági parlament is jóváhagyja az önkormányzat döntését.

Emlékeztetőül, három hónappal ezelőtt, a városi költségvetésből 15 millió dinárt különítettek el a Radosno detinjstvo Gyermekintézmény számára a 31 elbocsátott dolgozó végkielégítéseire.

Az idei évre szóló költségvetést azzal a feltétellel hagyták jóvá, hogy a Radosno detinjstvo 2015-ben is 1953 dolgozóval működik majd. Néhány órával a költségvetés elfogadása után viszont meghozták a bővítésről szóló döntést.

Magyar ember Magyar Szót érdemel