Több mint száz kiállított trófeát értékeltek az első alkalommal megszervezett őzbaktrófea-mustra és vadászfesztivál keretében Topolyán.
Topolya
Az önkormányzat és a topolyai helyi közösség szervezésében szombaton sokan jelentek meg a hagyományos május 1-jei ünnepek utáni tópart tisztításának és rendezésének akcióján.
Először szerveztek őzbaktrófea-mustrát és vadászszemlét Topolyán. Kicsit az időjárás közbeszólt, esősre sikeredett a nap, ennek ellenére nagyon sokan látogattak ki a helyszínre.
Az I. őzbaktrófea-mustrát és vadászszemlét szervezik meg május 14-én, vasárnap Topolyán.
A topolyai Nagyapáti Kukac Péter Magyar Hagyományőrző és Néprajzkutató Társulat 15. alkalommal szervezte meg ünnepi műsorát az édesanyák tiszteletére Őrzött kincs címmel.
A korai gyümölcsfák után a repce az első igazán nagy méhlegelő az idény kezdetén vidékünkön.

