Különleges szakmai továbbképzést tartanak Temerinben, amely nemcsak a módszertani ismeretek bővítésére ad lehetőséget, hanem a vajdasági magyar kultúra átörökítését is szolgálja. A résztvevők népi játékokat, kézműves technikákat és népdalokat sajátíthatnak el, melyeket beépíthetnek a mindennapi nevelőmunkába.
Május 23-án és 24-én a Kókai Imre Általános Iskola ad otthont annak az akkreditált továbbképzésnek, amely a népi játékokra és néptáncos mozgásformákra építve nyújt módszertani és gyakorlati tudást óvodapedagógusok és alsó asztályokban tanítók számára. A képzést a Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság szervezte, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet és a Magyar Nemzeti Tanács szakmai támogatásával.
Varjú Potrebity Tatjana, az MNT oktatással megbízott tagja a megnyitón hangsúlyozta, a pedagógusi továbbképzés mindig kiemelt fontosságú volt számunkra, külön öröm, hogy ez az alkalom nem csupán tudást ad, hanem a magyar identitás megerősítését is szolgálja.
A résztvevők olyan gyakorlati ismeretekkel gazdagodnak, amelyek a néphagyomány elemei által teszik színesebbé és hitelesebbé az óvodai és iskolai foglalkozásokat. A háromrészes Útravaló programot – amelynek tematikája kiterjed a népi játékokra, népzenére, kézművességre és népmesékre – most hetedik alkalommal szervezték meg Vajdaságban.
Cseszák Balázs, a Hagyományok Háza Hálózat vajdasági kulturális szervezője elmondta, hogy a képzés célja egy olyan komplex tudásanyag átadása, amelyet a pedagógusok a napi munkájuk során könnyedén beilleszthetnek akár projektmunkákba, akár hétköznapi foglalkozásokba. A képzés egyik különlegessége, hogy a résztvevők vajdasági szakemberektől sajátíthatják el a helyi népi kultúra elemeit, magyarországi vendégelőadóként pedig Tálas Ágnes is bemutatkozik.

Nyitókép: Varjú Potrebity Tatjana és Cseszák Balázs köszönti a résztvevőket a temerini Útravaló pedagó- gusképzés megnyitóján (Fotó: Vámos Árpád felvétele)