2025. december 8., hétfő

Több nyugdíjas kaphat energetikailag veszélyeztetett státuszt

A szerb kormány módosította az energetikailag veszélyeztetett fogyasztókra vonatkozó rendeletet, így mostantól a 31.092,11 dinárig terjedő nyugdíjjal rendelkező nyugdíjasok jogosultak erre a státuszra, írja a Tanjug.

A Hivatalos Közlönyben közzétettek szerint ez a rendelet a 2025 decemberi nyugdíjszámítástól alkalmazandó. Ez a jog regisztráció nélkül, a helyi önkormányzat által hivatalból indított eljárásban szerezhető meg. Az energetikailag veszélyeztetett fogyasztói státusz megszerzésére irányuló, de a rendelet alkalmazásának kezdetéig még le nem zárt eljárásokat a kiszolgáltatott energiafogyasztói rendelet rendelkezései szerint fogják lebonyolítani.

Eddig a legfeljebb 27.711,33 dináros nyugdíjjal rendelkező nyugdíjasok, akiknek a nevükön mérőóra van, energetikailag veszélyeztetett fogyasztói státusszal rendelkeztek.

Az említett státusz megszerzése alapján a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkező nyugdíjasok 1000 dinár kedvezményt kapnak villanyszámlájukra 2025 októberétől 2026 márciusáig.

Az energetikailag veszélyeztetett fogyasztói státusszal rendelkező polgárok további öt százalékos kedvezményt kapnak, ha befizetik a villanyszámlájukat a hónap 28-ig.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Pixabay.com