Élettel telt meg pénteken és szombaton a magyarkanizsai Kispark, a városháza előtti tér, ahol tizenharmadik alkalommal tartottak bornapokat. Ez az a rendezvény, mely összehívja a társaságokat, anélkül, hogy különösebben reklámoznák. Mindenki tudja, látja a kis faházak felállítását, és tudja, hogy ez a nem túl nagy, de annál hangulatosabb program a megszokott színvonalat nyújtja évről évre. Idén is már péntek délután elkezdtek érkezni a társaságok, estére igazi fesztiválhangulat alakult ki, és ez szombaton csak fokozódott.
Sagmeisterék is népszerűek voltak a Bornapokon (Fotó: Bajić Jenei Klementina, Puskás Károly)
Nagy Ákos, a Bornapok egyik szervezője elmondta, hogy ezúttal is elsősorban a környék borászai érkeztek, de jöttek távolabbról is.
– A helyiek mellett Bajmokról, Szabadkáról, Topolyáról is érkeztek borászok. A Sagmeister borászat, a Dukay Winery, a Bálint pincészet, a Brindza borászat, a DiBonis borászat, a Klinocki Wine borászat, a Potumcordis borászat és a Tisacoop Hungarikum is jelen van a vörös, fehér és rosé borokkal. Emellett azért van sörkínálat is, ha valaki épp azt kívánná meg, és természetesen finom falatokkal is készültünk, melyekre jól csúszik az innivaló. Kézműves sajtok is megtalálhatók a rendezvényen, de ami elsősorban kell, az a jókedv, és az itt garantált. Ehhez még a zenészek is hozzájárulnak, akik mindkét napon bulizenékkel szórakoztatják a kikapcsolódni vágyókat. Évről évre több látogatónk van, és a két nap alatt általában háromezer ember fordul meg itt, ami nagy öröm számunkra, hisz összekovácsolja a közösséget, és népszerűsíti is a környékbeli borászokat – mondta a szervező, aki szerint a környéken a Kövidinka az egyik legjobb nedű.
Magyarkanizsaiakból nem volt hiány (Fotó: Bajić Jenei Klementina, Puskás Károly)
A helyi borászok közül Sagmeister Ernőt szolítottuk meg, aki már messze földön ismert borairól.
– Ez egy közösségi ünnep számunkra, és ez az egyetlen olyan ünnep, ami kimondottan kanizsai. Nekem ez az igazi városnap. Szerémi borokkal érkeztünk, teljesen természetes italokat kínálunk, ahogy azt tőlünk megszokhatták. A szőlőink lent vannak Ürögben – mondta a borász, aki Magyarkanizsán készíti már hosszú évek óta a borait.
– A Szerémi zöldet kivéve minden borunk fahordóban érlelődik, minimális kénezéssel dolgozunk, és versenyképes borok kerülnek ki Magyarkanizsáról. Az áraink se sokat változtak a tavalyi Bornapokéhoz képest, nagykereskedelmi árainkon kínáljuk ilyenkor a borainkat, hisz ez a mulatság nem a haszonszerzésről szól számunkra – mondta Sagmeister Ernő.
Az első koccintások egyike (Fotó: Bajić Jenei Klementina, Puskás Károly)
A XIII. Magyarkanizsai Bornapokon baráti társaságokat, andalgó párokat és bulizó fiatalokat és kevésbé fiatalokat is lehetett látni. A cél teljesült, hisz igazi közösségi élményt nyújtott a rendezvény, mely felpezsdítette Magyarkanizsa május végi estéit.
Bajmokról Magyarkanizsára (Fotó: Bajić Jenei Klementina, Puskás Károly)
Nyitókép: A kedves kiszolgálás sem mellékes (Fotó: Bajić Jenei Klementina, Puskás Károly)



