Az Aranykapu Művelődési Egyesület szombaton családi és hagyományőrző programmal várta a gyerekeket és a felnőtteket Adán, a tájházban, amelynek udvarán a látogatók helyi és vidéki kézművesek közreműködésével megismerhettek és kipróbálhattak több régi mesterséget, valamint megtekinthették a tájházat, illetve hagyományos népi ételeket kóstolhattak. Az Aranykapu ME tizenötödik alkalommal tartotta meg ezt a rendezvényét, amelyet Maksó Éva, az adai Szarvas Gábor Könyvtár igazgatója nyitott meg. A megnyitón felléptek a házigazda egyesület tagjai: Neugebauer Amélia gyermekdalokat énekelt, a Kopogtatóka néptáncegyüttes pedig somogyi gyermekjátékokat mutatott be.
– Ez egy családi rendezvény, amelyen jól érezheti magát idős és fiatal is. Azt szeretnénk elérni, hogy eljöjjön a család és együtt töltse el szinte az egész napját a tájházban. A rendezvény másik célja, hogy a gyerekek megismerjék a régi mesterségeket és közben felfedezzék az alkotás örömét – nyilatkozta Sóti Éva, a házigazda egyesület elnöke.
A rendezvényen adai, bajsai és csókai kézművesek mutatkoztak be, akiknek a közreműködésével a gyerekek és a felnőttek kipróbálhatták a gyékénykészítést és a szövést, a fazekasságot, a kovácsolást, a makramé csomózását és a gyöngyfűzést, a mézeskalács-díszítést, a nemezelést és fajátékok készítését. A közreműködő kézművesek: Szuhankó Ruzsena, Szuhankó Sándor, Kocsis Szabolcski Éva (gyékénykészítő, szövő), Tóbiás Verona (mézeskalács-készítő), Csorba László (gölöncsér), Mészáros Frank Júlia (gyöngyfűző), Varnyú Fodor Eszter (makramékészítő), Bajúsz Sándor (kovács), Kocsis Mónika (nemezelő) és a Kreastol Egyesület. A szervezők a rendezvényen minden látogatót ebéddel vendégeltek meg, mégpedig lucskos káposztával, amit Vacsik Attila készített el. A délutáni órákban Istenes Irénke vezetésével lepényt is sütöttek a résztvevőknek az udvari kemencében.

Nyitókép: A gyerekek körében ismét népszerű volt a gölöncséreskedés (Csincsik Zsolt felvétele)