2026. június 25., csütörtök

Hagyományos ajándék helyett adomány

A niši Bora Stanković Gimnázium IV-6-os végzős osztályának tanulói úgy döntöttek, hogy az osztályfőnöküknek szánt ajándék helyett a 38 ezer dinárt a Gornja Toponicai Speciális Pszichiátriai Kórháznak adományozzák – számol be a Južne vesti.

A diákok közös elhatározással döntöttek úgy, hogy a ballagást másként szeretnék emlékezetessé tenni, mint a korábbi évfolyamok. Mint fogalmaztak, a hála nem tárgyi ajándékokban, hanem a megélt értékekben és a rászorulók támogatásában mutatkozik meg. Elmondásuk szerint az adományozás ötlete a szolidaritás, a humanitás és a segítségnyújtás iránti elkötelezettségből született. Osztályfőnöküknek és pszichológiatanáruknak, Maja Zdravkovićnak egy emléklapot készítettek, amelyben azt írták: tőle tanulták meg a legtöbbet az emberségről.

A fiatalok hangsúlyozták, hogy gesztusuk nem csupán anyagi támogatást jelent a kórháznak, hanem a figyelem, az együttérzés és a lelki betegségekkel küzdők iránti szolidaritás jelképe is. Szerintük ezzel azt szerették volna megmutatni, hogy az iskola befejezése hagyományos ajándékok nélkül is méltó módon megünnepelhető, és a következő nemzedékek is képesek pozitív változásokat elindítani.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: A diákok közös elhatározással döntöttek úgy, hogy a ballagást másként szeretnék emlékezetessé tenni (Fotó: Pexels.com)