2024. április 30., kedd

Novak repülőrajtot vett

Novak Đoković alig 63 perc alatt nyerte meg a londoni évzáró mestertorna első meccsét, amelyen a verseny újonca, az olasz Matteo Berrettini volt az ellenfele. A tapogatózás csak Berrettini első két adogatójátékában folyt, azután a volt világelső zsinórban ötször nyerte el riválisa kezdőütését, és holnap a 2. fordulóban az este játszott Federer–Thiem-mérkőzés győztesével találkozik, míg Berrettini az esti meccs vesztesével folytatja.

Đoković nemcsak jól adogatott, hanem a második adogatáson egyetlen pontot sem veszített, és az egész meccsen csak hét önhibája volt, míg a 23 éves Berrettini az adogatáson kívül nagyon keveset mutatott.

Ma a másik csoportban a Medvegyev–Cicipasz (15.00), és Nadal–A. Zverev (21.00) találkozókkal folytatódik a mestertorna.

Vaskos meglepetéssel zárult Milanóban az U21-es mestertorna, hisz az utolsóként bejutott 18 éves olasz Jannik Sinner nemcsak Miomir Kecmanovićot verte meg az elődöntőben, hanem a zárómeccsen nagy stílusban, fölényesen győzte le a főesélyes ausztrál Alex de Minaurt is, aki így második döntőjében is alulmaradt.

Berrettini nem volt méltó riválisa Đokovićnak (Fotó: Beta/AP)

Vendéggyőzelem született Perth-ben, a Fed-kupa döntőjében. Franciaország 3:2-re nyert Ausztrália ellen, így 2003 óta először, összesen harmadszor hódította el a serleget. A mérkőzés tegnap a harmadik egyesben dőlt el, amikor Kiki Mladenović szetthátrányból győzte le a világelső és egy hete mestertornát nyert Ashleigh Bartyt, a végén pedig a Garcia, Mladenović páros is pontszerző lett, vagyis Mladenovićnak mindhárom pontban benne volt a keze.

LONDON. – Az évzáró mestertorna 1. fordulójában, Borg-csoport: Đoković–Berrettini 6:2, 6:1.

MILANO. – Az U21-es mestertorna elődöntőjében: Sinner–Kecmanović 2:4, 4:1, 4:2, 4:2, De Minaur–Tiafoe 4:2, 4:1, 0:4, 4:2, döntő: Sinner–De Minaur 4:2, 4:1, 4:2.

PERTH. – A Fed-kupa döntőjében: Ausztrália–Franciaország 2:3 (Tomljanović–Mladenović 1:6, 1:6, Barty–Garcia 6:0, 6:0, Barty–Mladenović 6:2, 4:6, 6:7, Tomljanović–Parmentier 6:4, 7:5, Barty, Stosur–Garcia, Mladenović 4:6, 3:6).

MALIBU. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Turati–Jakšić 6:3, 6:0.

ANTALYA. – A futures negyeddöntőjében: Zekić–Bonadio 3:6, 6:3, 6:0, elődöntő: Sevcsenko–Zekić 7:6, 4:6, 6:2.