2024. április 30., kedd

Novak újabb győzelme

Bejutott a tokiói 500-as ATP-torna harmadik fordulójába Novak Đoković, miután két szettben verte a japán Go Szoedát.

A szerb világelső, aki vállsérüléséből épült fel, az első szettben hamar, 1:1-nél elvette a japán adogatását, majd 5:3-mas vezetésénél újra Szoeda szerváján nyert játékot, és lezárta a szettet (6:3).

A második játszmában 4:3-as Đoković-vezetésig mindkét fél hozta adogatását, ekkor a szerb elvette a japán szerváját. A harcias Szoeda nem adta fel a meccset, azonnal visszavette az adogatást, majd sajátját - három meccslabda-mentés után - hozta, és egyenlített a játékokban (5:5).

A japán azonban elfáradt a nagy küzdelemben, és Novak innentől saját adogatását simán hozta, majd a japánét is elvette, és negyedik meccslabdájáról megnyerte a találkozót (7:5).

Đoković negyeddöntős ellenfele a Nisioka-Pouille csatából kerül ki.

Tokió, ATP 500, nyolcaddöntő: Novak Đoković - Go Szoeda 2:0 (6:3, 7:5)