2024. május 19., vasárnap
AFRIKA-KUPA

Kiesett a házigazda!

Meglepetésre nem a tornát rendező, eddig a teljes mezőnyön átrobogó Kamerun, hanem Egyiptom válogatottja jutott be az Afrika-kupa vasárnapi fináléjába, ahol a Burkina Fasót kiütő Szenegál várja ellenfelét. A taktikus mérkőzésen nem túl sok közvetlen gólhelyzet alakult ki, bár a hajrában Toko Ekambi centikre járt Kamerun győztes góljától a kapufát eltalálva. Találat azonban nem esett sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban, így jöhettek a büntetők, amiket borzasztóan végeztek a kameruniak, akik közül Aboubakar után Moukoudi, Lea és N’Jie is hibázott, miközben a Fáraók részéről Zizo, Abdelmonem és Lasheen is betalált, ami ilyen körülmények között elegendő volt a továbbjutáshoz.

A szombati bronzmeccsen Burkina Faso lesz Kamerun ellenfele.

Afrika-kupa, elődöntő: Kamerun–Egyiptom 0:0, tizenegyesekkel 1:3. Spanyol Király-kupa, negyeddöntő: Real Sociedad–Betis 0:4, Athletic Bilbao–Real Madrid 1:0. Klubvilágbajnokság, előselejtező: Al-Jazira–Pirae 4:1.

ÉSZAK- ÉS KÖZÉP-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ

Javított az USA

Létfontosságú sikert könyvelt el az észak- és közép-amerikai világbajnoki selejtezős sorozat 11. fordulójában az Egyesült Államok, amely a Kanada elleni vereség után hajszálnyira volt attól, hogy kicsússzon a garantált vb-szereplést érő első hármasból. Az USA McKennie és Zimmerman góljával már 37 perc után kettővel vezetett, a második félidő derekán pedig Pulisic növelte tovább az előnyt, ami végül a végeredmény lett. A játéknapon Mexikó is nyert, amely így szintén lépéselőnybe került Panamához és Costa Ricához képest.

Eredmények, 11. forduló: Salvador–Kanada 0:2, USA–Honduras 3:0, Mexikó–Panama 1:0, Jamaica–Costa Rica 0:1.