2024. május 19., vasárnap
AFRIKA-KUPA

A házigazda az elődöntőben

Érvényesítette a papírformát az Afrika-kupa negyeddöntőjében a tornarendező Kamerun, a portugál Toni Conceição által irányított csapat Douala városában két góllal verte Gambiát. A kameruniak hatalmas fölényük ellenére csak az 50. percben törték meg a jeget, amikor Fai jobb oldali bekanyarítására Toko Ekambi emelkedett, a Lyon csatára pedig a hosszú alsó sarokba fejelt. A hazai nyomás a gól ellenére nem szűnt meg, ennek pedig hamar meglett az eredménye, Toko Ekambi ezúttal egy szép akció végén, Hongla beadására érkezve bombázott a hálóba (57.), kialakítva a végeredményt.

A másik ágon Burkina Faso jutott be elsőként az elődöntőbe, a nyugat-afrikai ország a jobb szélen elfutó, majd tizenhatosba törő Ouattara góljával (45+3.) múlta felül Tunéziát, amely a hajrában nagy erőkkel támadt az egyenlítésért, eredménytelenül.

Kamerun ellenfele a tegnapi Egyiptom–Marokkó összecsapás győztese lesz, Burkina Faso pedig a Szenegál–Egyenlítői-Guinea párharc továbbjutójával játszik majd a fináléért.

Afrika-kupa, negyeddöntő: Gambia–Kamerun 0:2, Burkina Faso–Marokkó 1:0.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ

Peru meglepte Kolumbiát

Péntek késő este két mérkőzéssel és egy vaskos meglepetéssel befejeződött a dél-amerikai világbajnoki selejtező 15. fordulója. Venezuela az Evertonban légióskodó Rondon mesterhármasával vezérelve lelépte Bolíviát, ám így utóbbi csapat esélyei megcsappantak az ötödik, interkontinentális pótselejtezőt érő helyre, miközben Venezuela már korábban is lőtávolon kívül volt. A papírformát Peru borította fel igazán, hiszen a számos nemzetközi sztárral fellépő Kolumbia vendégeként, egy végig mezőnyhátrányban játszott találkozón eredményesen védekezett, majd a hajrában egy tökéletesen végigvitt, villámgyors kontra révén Flores góljával mindhárom pontot elorozta a Falcaóval, Cuadradóval és James Rodriguezzel fémjelzett házigazda elől.

Eredmények, a 15. fordulóban: Kolumbia–Peru 0:1, Venezuela–Bolívia 4:1.

10

A következő fordulóban (holnap): Brazília–Paraguay, Argentína–Kolumbia, Peru–Ecuador, Uruguay–Venezuela, Bolívia–Chile.

FRANCIA KUPA

Kiscsapatok menetelése

Több, alsóbb osztályban szereplő gárda jutott be a francia kupa negyeddöntőjébe úgy, hogy magasabb rangban szereplő riválist ütött ki, ráadásul idegenben. A második ligás Bastia a Ligue 1 középmezőnyében tartózkodó Reims otthonában játszott döntetlent, majd tizenegyesekkel lépett át ellenfelén. Még nagyobb bravúrt hajtott végre a negyedik ligában vitézkedő Versailles, amely a második szinten listavezető, gyakran élvonalban játszó Toulouse gyepén diadalmaskodott.

Eredmények, francia kupa, nyolcaddöntő: Nantes–Brest 2:0, Toulouse–Versaille 0:1, Nancy–Amiens 0:2, Reims–Bastia 1:1, tizenegyesekkel 3:5, Marseille–Montpellier 1:1, tizenegyesekkel 5:4.

NB I.

Favorov döntött

A nagy érdeklődéssel várt Fejér megyei rangadót Favorov találatával a Puskás Akadémia nyerte meg, így az esti Újpest–Ferencváros derbit megelőzően a felcsúti csapat a táblázat élére állt. Érdekesség, hogy bár a találkozón a Fehérvár birtokolta többet a labdát, mindössze egyetlenegyszer találta el a Puskás kapuját, s ez a teljesítmény még sokkal szerényebb képességű csapatok ellen is kevésnek bizonyult volna.

A 18. forduló: Debrecen–Kisvárda 0:0, Honvéd–Gyirmót 0:1 (Varga 70.), Mezőkövesd–MTK 1:1 (Babati 9., illetve Futács 50.), Paks–Zalaegerszeg 3:2 (Bognár 12., Ádám 40. és 67., illetve Zimonyi 33. és 62.), Puskás Akadémia–Fehérvár 1:0 (Favorov 67.).