2025. június 6., péntek
LABDARÚGÁS – VB-SELEJTEZŐ

Kezdődik a nagy menetelés

Világbajnoki álmok nyomában a szerb válogatott

A 2026-os világbajnokság európai selejtezői márciusban rajtoltak, az ötcsapatos csoportokban a hétvégén már a harmadik fordulóra kerül sor. A kontinensről ezúttal 16 csapat juthat ki az amerikai rendezésű tornára – tizenketten egyenes ágon, a többiek pedig pótselejtezőkön keresztül.

A K csoportban szereplő Szerbiának a szombati lesz az első találkozója, Dragan Stojković fiai Albánia vendégeként játszanak először, majd három nappal később, június 10-én hazai pályán fogadják Andorrát. Ezt követően szeptemberben, októberben és novemberben is dupla forduló vár rájuk. A riválisok nem ismeretlenek, Albániát és Andorrát Lettország, majd Anglia követi. Az angol válogatott egyértelműen a kvartett favoritja, ám a szerbek is eséllyel pályáznak az automatikus kijutást jelentő első helyre vagy legalább a playoffot érő második pozícióra. Ha a csoport második helyén zárnak, akkor 2026 márciusában a Nemzetek Ligája-csoportelsőkkel kiegészülve 16 csapatos rájátszásban harcolhatják ki a részvételt.

A válogatott mögött egy fájóan korán véget ért Európa-bajnoki szereplés áll, így a keret számára ez az új ciklus remek lehetőséget kínál a bizonyításra. Az Eb után frissített kerettel és új taktikával vágnak neki a sorozatnak – a cél nem is lehet más, mint a kijutás a bővített mezőnyű világbajnokságra. A tét hatalmas, az út hosszú és nehéz, de a szerb válogatott számára minden adott ahhoz, hogy újra világbajnoki színtéren bizonyíthasson. Az első lépéseket pedig hamarosan meg is teszik.

A szerb válogatott kerete, kapusok: Predrag Rajković, Đorđe Petrović, Aleksandar Jovanović, Dragan Rosić. Védők: Nikola Milenković, Strahinja Pavlović, Strahinja Raković, Srđan Babić, Nemanja Stojić, Jan Carlo Simić, Aleksa Terzić, Kosta Nedelković. Középpályások: Saša Lukić, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimović, Andrija Živković, Lazar Samardžić, Alkesandar Katai, Uroš Račić, Stefan Mitrović, Andrija Maksimović. Támadók: Aleksandar Mitrović, Dušan Vlahović, Luka Jović, Nikola Štulić. 

K csoport, a 3. forduló: Andorra–Anglia, Albánia–Szerbia.

1. Anglia         2          2          0          0          5:0       6

2. Albánia       2          1          0          1          3:2       3

3. Lettország  2          1          0          1          1:3       3

4. Szerbia       0          0          0          0          0:0       0

5. Andorra     2          0          0          2          0:4       0

Magyar ember Magyar Szót érdemel