2024. május 19., vasárnap
MAGYAR LABDARÚGÁS

Kiütéses győzelem az örökrangadón

Szombaton az MTK pályaválasztásával rendezték meg a 222. örökrangadót. A vendég Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és ha Abu Fani vagy Varga pontosabban céloz, már az első percekben megszerezte volna a vezetést a címvédő. Ekkor kevesen gondolták volna, hogy Dibusznak kell majd elsőként kihalásznia a labdát a kapuból, pedig nem sokkal később pontosan ez történt: Sigér labdakezelési hibáját Bognár használta ki, és hajszálpontos lövésével előnyhöz juttatta a kék-fehéreket. Nem sokáig örülhetett a vendéglátó, a Fradit nem törte össze a bekapott találat, sőt Varga alig tíz perccel később fejjel kiegyenlített, Marquinhos pedig kevéssel a szünet előtt megfordította a mérkőzést. Hiába próbálkozott cserékkel Horváth, az MTK vezetőedzője, a folytatásban sem változott a játék képe. Marquinhos gyorsan megszerezte saját második találatát, majd Wingo lőtt bombagólt, amivel a találkozó el is dőlt. Bár a hajrában Dibusznak is akadt védenivalója, az MTK nem tudta komolyabban megnehezíteni a vendégek dolgát. Ráadásul a hajrában a kinyíló haza védelem hibáit kihasználva Abu Fani és Pešić is bevette a hazai csapat kapuját, így végül a címvédő nagyarányú győzelmet aratott.

Jelenet az MTK–Ferencváros találkozóról (Fotó: MTI)

Egyértelműen gödörbe került a Debrecen, amely egy hét alatt a harmadik bajnokiját veszítette el. Az első félidő meghatározó eseménye Lagator kiállítása volt, ezt követően egyértelműen az emberelőnybe került Újpest irányította a játékot. A Loki játékosainak zavaradottságát jól mutatta Ferenczi esete is, aki feleslegesen durván csúszott rá újpesti ellenfelére, és csak a játékvezető jóindulatán múlott, hogy nem fogyatkoztak meg még jobban a hajdúságiak. Fölényük ellenére a lilák sokáig nem tudtak komolyabb helyzetet kidolgozni, a debreceniek emberhátrányban is masszívan védekeztek, majd a második játékrészben Kusnyir egy hatalmas szólót követően meglepetésre előnyt szerzett a Debrecennek. A vendégek ekkor nagyobb sebességfokozatra kapcsoltak, és az egyre inkább elfáradó hazaiakat a kapujuk előteréhez szögezték. A nyomásnak meglett az eredménye, Mörschel a hajrában duplázni tudott, amivel három értékes pontot szerzett csapatának. A debrecenieknek nem lesz sok idejük a sebeik nyalogatására, hiszen egy hét múlva a Groupma Arénában kell(ene) javítaniuk az összképen.

Érdekesen alakult a Paks–Mezőkövesd összecsapás. A vendégek mintegy fél óra elteltével megszerezték a vezetést. A második félidőben azonban a cserékkel felfrissített tolnaiak egyértelműen magukhoz ragadták a kezdeményezést, Böde előbb kiegyenlített, majd az utolsó percekben Windecker találatával megfordította a mérkőzést. A Paks sorozatban negyedik bajnokiját nyerte meg, és mindössze egy pont lemaradással követi a listavezető Ferencvárost.

A 8. forduló: Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 1:1 (Špoljarić 99., illetve Plšek 88.), Paks–Mezőkövesd 2:1 (Böde 62., Windecker 84., illetve Vajda 32.), MTK–Ferencváros 1:6 (Bognár 12., illetve Varga 22., Marquinhos 41. és 55., Wingo 63., Abu Fani 86., Pešić 92.), Debrecen–Újpest 1:2 (Kusnyir 74., illetve Mörschel 80. és 88.), Fehérvár–Kisvárda 3:1 (Serafimov 28., Kodro 60., Flores 95., illetve Camaj 11.).