2024. május 19., vasárnap
MAGYAR LABDARÚGÁS

Vitézkedő újoncok

A bajnokság hetedik fordulóját követően két újonc csapat foglalja el a táblázat első két helyét. Hiába kezdett elszántan, és dolgozott ki több helyzetet az Újpest az MTK elleni fővárosi derbi első félidejében, a vezetést Bognár parádés találatának köszönhetően a kék-fehérek szerezték meg. A bekapott találat sokkolta a lilákat, akik csak a szünetben tudták összeszedni magukat. A második félidő elején gyakorlatilag egykapuztak Nebojša Vignjević fiai, ekkor csak a csoda mentette meg az MTK-t a góltól. Az újpesti helyzetek azonban kimaradtak, és ahogy az lenni szokott, mindez megbosszulta magát. Németh ugyanis mintegy húsz perccel a hármas sípszó elhangzása előtt megszerezte az MTK második találatát. Bár továbbra is becsülettel támadtak a lilák, az idő múlásával az elszántság és a hit is alábbhagyott, így kék-fehérek, ha némi szerencsével is, de három ponttal távozhattak, és ami ennél fontosabb, a fordulót követően ők vezetik a bajnokságot.

Németh Krisztián a gólszerzés pillanatában (Fotó: MTI)

A táblázat második helyén a Diósgyőr található, amely hazai pályán egy közönségszórakoztató találkozón legyőzte a Debrecent. Érdekesség, hogy az MTK-hoz hasonlóan a Diósgyőr győzelmére sem lehetett volna következtetni az első negyedórából. A játékot ekkor jobbára a Debrecen irányította, és Dzsudzsák révén az első komolyabb helyzetet is a Loki dolgozta ki. Ennek ellenére bő fél óra elteltével a vezetést a miskolciak szerezték meg. Holdampf gólját követően továbbra is a vendégek irányították a játékot, ám nem sikerült kiegyenlíteniük. Ráadásul közvetlenül a szünet előtt Pernambuco, kihasználva a vendégek védelmének megingását, megduplázta a Diósgyőr előnyét. A második félidőben a Debrecen Bárány találatával szépített. Nem sokkal később Lončar közel járt az egyenlítéshez, ám lövése a kapufáról kivágódott. Ennél többre nem futotta a Loki erejéből, ráadásul a bírói ráadásban a csereként beállt Acolatse visszaállította a kétgólos különbséget, ezzel eldöntötte a találkozót.

Bár a mérkőzés nagy részében a Puskás Akadémia játszott fölényben, a Paks Haraszti és Könyves találataival három értékes ponthoz jutott Felcsúton. Gól nélküli első félidőt követően Dražić duplájával a fordulót megelőzően még nyeretlen Mezőkövesd idegenben győzte le a Kecskemétet. A vasárnap délutáni alsóházi rangadón a Fehérvár és a Zalaegerszeg fordulatos, gólzáporos találkozón megosztoztak a pontokon.

A 7. forduló: Diósgyőr–Debrecen 3:1 (Holdomapf 31., Pernambuco 45+2., Acolatse 92., illetve Bárány 64.), Fehérvár–Zalaegerszeg 3:3 (Karamako 33., Kalmár 64., Szabó 99., illetve Croizet 46., Evangelou 72., Spoljarić 81.), Kecskemét–Mezőkövesd 0:2 (Dražić 64. és 79.), Puskás Akadémia–Paks 0:2 (Haraszti 39., Könyves 65.), Újpest–MTK 0:2 (Bognár 25., Németh 71.).