2024. május 9., csütörtök

Izgalmak Norvégiában!

Izgalmasan alakult a Molde–Galatasaray Bajnokok Ligája-selejtező. A norvég csapata már az első percekben egy szögletet követően Martin Elingsen fejesével előnybe került, ám a törökök a félidő közepén Sérgio Oliveira és Mauro Icardi találataival négy perc alatt megfordították a mérkőzést. A második félidő elején Kristoffer Haugen egy látványos kapáslövéssel kiegyenlített. Sokáig úgy tűnt, döntetlennel zárul a találkozó, ám a játékvezetői ráadásban egy kontra végén Fredrik Midtsjö megszerezte a vendégeknek a győzelmet jelentő gólt.

A Braga–Panathinaikosz találkozón nem túl szórakoztató első félidőt követően a második játékrész elején Abel Ruiz szép találatával szerzett vezetést a házigazda. A Braga előnyét Álvaro Djaló egy hatalmas bombával duplázta meg. A bírói hosszabbításban Daniel Mancini szépíteni tudott, így a továbbjutás kérdése ebben a párharcban is nyitott.

BL-selejtezők 4. forduló: Braga–Panathinaikosz 2:1, Maccabi (H)–Young Boys 0:0, Molde–Galatasaray 2:3.
Konferencia Liga-selejtezők 4. forduló: Trnava–Dnyipro 1:1, Hibernian–Aston Villa 0:5.